- Rolnicy, tak samo jak inni obywatele, potracili dobytek łącznie z maszynami i plonami, które zebrali. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy rząd stanął na wysokości zadania i pomógł rolnikom. Niestety w telewizji, oczywiście w zależności, której słuchamy, mamy przedstawione dwa różne światy. Tak nie powinno być- tłumaczy w rozmowie z AIP Jarosław Sachajko, przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi.

Gwałtowne burze, które przeszły nad Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia wywołały liczne zniszczenia, głównie w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim. Z powodu nawałnic strażacy interweniowali w całym kraju ponad 26 tys. razy. W akcjach brało udział 96 tys. strażaków.

- Parlament jest od tego, żeby kontrolować rząd i zajmować się obecnymi pilnymi rzeczami. Dodawałem od rolników bardzo dużo sygnałów, że stracili cały dobytek łącznie z plonami i sprzętem. Chciałbym zobaczyć czy rząd faktycznie stanął na wysokości zadania i pomoże rolnikom, obywatelom, którzy płacą podatki w nadzwyczajnej sytuacji- dodaje Sachajko.