Sezon wakacyjny trwa. Rzesze turystów i podróżników przemieszczają się w kraju i za granicą, a lotniska tętnią życiem. Podczas gdy jedni oddają się urokom lata, inni na swój urlop nadal czekają i nierzadko wciąż nie wiedzą, gdzie spędzą najbardziej wyczekiwane wolne dni w roku.

Skyscanner wziął pod lupę ceny za bilety lotnicze w sierpniu i wrześniu m.in. do 10 najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów. Niektóre kierunki w nadal ciepłym i słonecznym wrześniu cieszą się spektakularnym spadkiem w porównaniu z sierpniem - nawet do 40% mniej niż w sezonie. Lista TOP 10 kierunków Skyscanner podpowie, gdzie najtaniej można polecieć we wrześniu. W zestawieniu znalazła się nie tylko Europa, ale i egzotyczna Azja.Wrzesień, choć teoretycznie rozpoczyna jesień, w Polsce coraz cześciej okazuje się bardziej udany pogodowo niż sezon wakacyjny, nie mówiąc o Europie Zachodniej czy Południowej, gdzie wysokie temperatury i bezchmurne niebo utrzymują się dużo dłużej.

Dokąd za bilet zapłacimy najmniej?

TOP 10 zestawienia otwierają Szwecja z wynikiem -40 proc. w porównaniu z sierpniem, Wielka Brytania z wyniekim -34 proc. oraz Norwegia z 28 proc. spadkiem, której to urokliwe i niepodbite jeszcze masowo przez turystów plaże wraz z przyjaznym klimatem przyciągają jak magnes.

Dobra wiadomość dla turystów planujących wakacje w Izraelu – bilet lotniczy we wrześniu będzie o ¼ tańszy niż w sierpniu! Niemal porównywalnie tańszy będzie Cypr, który uplasował się na piątym miejscu zestawienia z wynikiem -20 proc., a także Francja i Ukraina, które odnotowały spadek na poziomie 19 proc. Planujący podróż do USA zaoszczędzą do 15 proc. na bilecie lotniczym, a fani Hiszpanii i Tajlandii, których w Polsce nie brakuje zapłacą o 12 proc. mniej niż w szczycie sezonu w sierpniu.

Kanada, która w tegorocznym sezonie znalazła się na liście wakacyjnych hitów i kierunków preferowanych przez Polaków we wrześniu będzie o około 9 proc. tańsza niż w sierpniu.

Pełne zestawienie dostępne poniżej:

Kierunek Wrzesień versus Sierpień

1 Szwecja - 41%

2 Wielka Brytania - 34%

3 Norwegia - 28%

4 Izrael - 24%

5 Cypr - 20%

6 Francja, Ukraina - 19%

7 Stany Zjednoczone - 15%

8 Holandia - 14%