Maryla Rodowicz dwunastokrotnie droższa od Jana Pietrzaka, a i tak potaniała. Najwięcej chętnych jest na spoty reklamowe przy punkcie festiwalu zatytułowanym "Od Opola do Opola".

Telewizja publiczna oczywiście zawsze zarabiała krocie przy okazji transmisji festiwalu opolskich. W tym roku jednak z przyczyn politycznych festiwal nie odbył się w czerwcu, a po porturbacjach ostatecznie spora część artystów zdecydowała się wziąc udział w imprezie przeniesionej na połowe września.

Portal money.pl dokonała analizy cen spotów reklamowych związanych z telewizyjną trasmisją festiwalu piosenki w Opolu, który ostatecznie odbędzie się w tym roku w połowie września.

Wnika z niej wiele ciekawych rzeczy, które wskazuja nie tylko na wartosć artystyczną poszczególnych artystów czy punktów programu, ale także ich popularność i ocenę zaangażowania w burzliwe obecnie życie polityczne w Polsce.

TVP dokonała nie tylko korekty terminu festiwalu, ale i wyceny spotów reklamowych.

Praktycznie niemal wszystkie spoty reklamowe - łącznie z cenowym liderem - występem Maryli Rodowicz potaniały.

Wg analizy money.pl najbardziej spektakularna dama polskiej piosenki "kosztuje" 47,5 tys. zł za 30-sekundowy spot reklamowy; taniej tylko o 400 zł w stosunku do pierwszej, czerwcowej "wyceny". Zyskał za to koncert "Od Opola do Opola" - z pierwotnych 36 tys. zł za analogiczny spoit do aż 41,9 tys. zł.

Superpromocja na Jana Pietrzaka

Największym komercyjnie przegranym jest Jan Pietrzak. Wbrew pierwotnym oczekiwaniom iż będzie on reklamową lokomotywą imprezy, w cenniku totalna klapa - jesli znajdzie się chetny na reklamę, zapłaci tylko 4,0 tys. zł za 30-sekundowy spot. Tymaczesm nawet za reklamy przy występach debiutantów trzeba płacić minimum 12 tys. zł.

Tak czy owak, analitycy wróżą tegorocznemu festiwalowi pisenki w Opolu finansową klapę. Prolog imprezy- jednodniowy festiwal w Kielcach dał TVP z reklam 343 460 zł. Tymczasem ubiegłoroczne Opole dało TVP z reklam ponad 6,8 mln zł.
To dużo? Jak wskazują analitycy,

Polsat za jeden tylko koncert w ramach Festiwalu Weselnych Przebojów skasował 3,7 mln zł.

Telewizja publiczna o takich przychodach nie może nawet marzyć.

Może zaciekawią Cię te artykuły? Kliknij

Od 2018 roku wzrośnie kwota wolna w PIT. Sprawdź czy na tym skorzystasz

Pracodawcy zaczynają dawać pracownikom abonamenty na samochód, jak kiedyś abonamenty medyczne. Będzie hit w premiowaniu pracowników?

Odkurzacze o dużej mocy odchodzą do muzeum. Teraz maksymalnie 800 watów, ale można jeszcze się uratować...

Na początku października w ZUS-ach ustawi się kolejka ponad 330 tys. osób, które chcą szybko złożyć wnioski o emeryturę po przywróceniu wieku emerytalnego. Co zrobi ZUS?