Kule, dyski i młoty na 15. Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce w Pekinie dostarczy firma Polanik. Sprzęt z Piotrkowa pojedzie też do Baku na I Igrzyska Europejskie. Na 15. Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce w Pekinie piotrkowska firma Polanik dostarczy zawodnikom sprzęt rzutowy: kule, dyski i młoty Linii Premium. - Chiny są trudnym rynkiem, ale udało nam się i nasz sprzęt będzie na mistrzostwach w Pekinie dzięki współpracy z naszym dystrybutorem w Hongkongu - mówi Dariusz Szczepanik, prezes Polanika.

Zmagania zawodników w  stolicy Chin odbędą się w sierpniu. Wcześniej - 12 czerwca - rozpoczynają się I Igrzyska Europejskie w Baku w Azerbejdżanie. Polanik kompleksowo wyposażył tamtejszy stadion lekkoatletyczny. - Na igrzyskach organizowanych na wzór panamerykańskich wystąpi ok. 6 tys. zawodników - mówi Dariusz Szczepanik.

Rzucając piotrkowskimi młotami niedawno sukcesy odnosiły Anita Włodarczyk i Joanna Fiodorow.

Takie zwycięstwa przynoszą firmie renomę, a stabilizację od kilku lat zapewniają jej potężne kontrakty, jak choćby na wyposażenie w sprzęt obiektów sportowych przed Lekkoatletycznymi Mistrzostwami Świata w Moskwie (trenowały tam ekipy zagraniczne) i na kompleksowe wyposażenie głównego ośrodka szkoleniowego przed  Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro w 2016 r.

Z Piotrkowa do Brazylii wyjechały m.in. klatki do rzutu młotem, płotki, bloki startowe, sprzęt niezbędny do skoków w  dal i wzwyż oraz cały osprzęt rzutowy: młoty, dyski i - sztandarowy produkt Polanika – oszczepy.

Polanik niedawno po raz pierwszy dostarczał sprzęt lekkoatletyczny do kraju arabskiego - na stadion w Omanie, gdzie zawody miały kobiety. W sumie sprzęt lekkoatletyczny z Piotrkowa trafia do 45 krajów świata. 

Firma zatrudnia blisko sto osób i od kilku lat utrzymuje ten poziom zatrudnienia. W 2014 r. zakończyła się rozbudowa jednej  hali, która zyskała 350 dodatkowych mkw. powierzchni produkcyjnej. Polanik rozwija też dystrybucję wyspecjalizowanego obuwia sportowego (m.in. dla bokserów i szermierzy)  oraz  linii odzieży sportowej.