Ponad 200 wystawców i co najmniej 12 tys. zwiedzających zjawiło się podczas XXV Targów Rolniczo-Ogrodniczych w Kościerzynie w gminie Wróblew w pow. sieradzkim. Imprezę tradycyjnie zorganizował Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Tłumy ludzi, piękna pogoda i mnóstwo wystawców. Było dużo atrakcji dla każdego: najnowsze osiągnięcia techniki i technologii rolniczej, wymiana doświadczeń,mnóstwo kolorowych kwiatów, sadzonki, urządzenia do ogrodu i gospodarstwa domowego, lody, słodycze, przejażdżki kucykami…  - Tutaj trzeba przyjechać na cały dzień, aby zapoznać się ze wszystkimi propozycjami - to zdanie można było najczęściej usłyszeć z ust zwiedzających.

Rolników najbardziej interesowała oferta maszyn i środków do produkcji rolnej.

Dilerzy reprezentujący producentów ciągników i maszyn rolniczych zdawali sobie sprawę, że największe wrażenie robią zawsze traktory dużej mocy, ale pomyśleli też o właścicielach mniejszych gospodarstw.

Na stoiskach ogrodniczych i kwiaciarskich wzrok przyciągały kwitnące różaneczniki, krzewuszki, pelargonie, pięknie prowadzone iglaki, krzewy i byliny. Trudno wymieniać wszystkie rośliny, bo były ich tysiące.

Ale były też i nagrody. Maszynami targów zostały: ciągnik Lindner Lintrac 90 wystawiony przez Hydro-Masz Sęcerski oraz deszczownia szpulowa OCMIS VR 3.82/520 firmy Aqua-Rol.

Najbezpieczniejszą Maszyną Targów w konkursie KRUS została prasa zwijająca LELY RP 450 firmy Invest-Rol. Na targach rozstrzygnięto etap regionalnego konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Za takie uznano gospodarstwa: Wiolety i Tomasza Nowaków z Wielgiego, Katarzyny i Piotra Marciniaków z Czarnożył oraz Beaty i Piotra Kujawinów z Buczku.

W konkursie kulinarnym "W kręgu tradycji - najlepszy produkt lokalny"zwyciężały:


  • szynka biała - GS "SCh" z Szadku,

  • karp w zalewie octowej - Fundacji "Tu brzoza" z Nowego Pudłowa,

  • śliwki kąpane w zalewie octowej - Koła Kobiet Wiejskich w Orchowie,

  • piernik ziemniaczany - KGW w Podzamczu,

  • trzepka - KGW w Nowej Brzeźnicy,

  • wągłczewski zawijas ziemniaczany z sosem grzybowym - Stowarzyszenia Kobiet "Z pasją" z gm. Wróblew

  • Piwo Herbowe - Browaru "Koreb" w Łasku.