Tam, gdzie kiedyś były Zakłady Przemysłu Wełnianego Mazovia w Tomaszowie Maz. ma powstać galeria handlowa. Postawi ją Grupa Acteeum wraz ze współinwestorem Rockcastle Global Real Estate Company Limited, która kupiła działkę u zbiegu ul. Warszawskiej i Barlickiego. Na terenie tym niedawno zakończyły się prace rozbiórkowe. Pierwsze nowoczesne centrum handlowe w mieście roboczo nazwano Galerią Tomaszów.

W galerii ma być ok. 70 lokali i supermarket o pow. 2.300 mkw. Dla klientów będzie 450 miejsc parkingowych. Projekt architektoniczny odwzoruje fragmenty historycznej budowli. Prace rozpoczną się wiosną. Galeria o powierzchni handlowej 16.400 mkw. ma być oddana w II kwartale 2016 r.

Tomaszowianie na galerię z prawdziwego zdarzenia czekają już od lat. Obiekt, który powstanie w liczącym 65 tys. mieszkańców mieście, w założeniu obejmie zasięgiem ponad 210 tys. mieszkańców.

Projekt architektoniczny obiektu zakłada odwzorowanie fragmentów historycznej budowli, włączając je do utrzymanej w stylistyce fabryki elewacji.
- Czekamy na rozpoczęcie prac związanych z budową Galerii Tomaszów - mówi Tomasz Szewczyk, dyrektor w Acteeum Central Europe. - Obiekt będzie doskonale usytuowany w środku miasta i zapewni mieszkańcom Tomaszowa szeroką ofertę handlową wiodących polskich i międzynarodowych najemców. Wyjazdy do Łodzi i Piotrkowa w celach zakupowych nie będą już koniecznością, a sam obiekt, dzięki imponującej fasadzie, przestronnych wnętrzach i bogatej ofercie, stanie się nowym miejscem spotkań w mieście - zapewnia dyrektor Szewczyk.

Budowa galerii od lat budzi w Tomaszowie sporo emocji. Pierwszym inwestorem na terenach po byłych ZPW Mazovia miała być firma Parkridge. Później inwestycję miała prowadzić spółka Galeria Mazovia. Z planów nic jednak nie wyszło. Obecny inwestor - Acteeum Group - to międzynarodowa firma działająca w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum Group skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych oraz retail parków.

W Polsce spółka jest obecna jako współdeweloper Galerii Solnej w Inowrocławiu, VIVO! Stalowa Wola oraz VIVO! Krosno, a także odpowiada za rozbudowę centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu.