UPS inwestuje w regionie łódzkim. Wczoraj otwarto w Łodzi centrum procesów biznesowych, a w Strykowie powstaje sortownia paczek. W łódzkim zatrudnionych ma być ok. 140 pracowników. To drugie tego typu centrum w kraju, podobne jest we Wrocławiu, gdzie teraz pracuje ponad 600 osób. Wybraliśmy Łódź ze względu na dużą liczbę wykwalifikowanych pracowników

- Nowy obiekt w Łodzi pozwoli zwiększyć efektywność naszych działań administracyjnych w całej Europie. Dzięki temu będziemy mogli też zaoferować nowe miejsca pracy dla mieszkańców Łodzi i regionu - mówi Carol Brolley, wiceprezes GBS UPS. - Wybraliśmy Łódź ze względu na dużą liczbę wykwalifikowanych pracowników.

W łódzkim oddziale UPS na razie zatrudniono blisko 80 osób. Później zatrudnienie ma wzrosnąć do 140 osób, ale w ciągu kilku najbliższych lat ma ono wzrosnąć do ponad 300 pracowników. O pracę mogą ubiegać się handlowcy, księgowi, specjaliści od zarządzania i marketingu. Ważna jest również znajomość kilku języków, w tym angielskiego na poziomie bardzo dobrym.

- We wrocławskim oddziale UPS jest wielu pracowników, którzy mają opanowany język norweski i dzięki temu w firmie utworzono nowy dział, którego wcześniej nie było w planach - przyznaje Wojciech Arszewski, dyrektor Public Affairs Central and Eastern Europe w UPC.

Nowe centrum usługowe USP w Łodzi znajduje się przy ul. Wólczańskiej 178. W otwarciu uczestniczyły władze Łodzi.

- Ta inwestycja świadczy o tym, że jesteśmy jedną z najlepszych lokalizacji dla rozwoju biznesu w Europie - stwierdził Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi. - Zdecydowaliśmy się wspierać branżę usług i korzysta na tym nie tylko miasto pod względem inwestycyjnym. Studenci mogą dostrzec potencjał Łodzi jako rynku pracy, widać również, że w mieście wiele się dzieje - dodał wiceprezydent Cieślak.

UPS inwestuje też w podłódzkim Strykowie. W tamtejszej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstaje centrum przeładunkowe firmy. Budowa rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. - Nowy obiekt jest największym tego typu projektem, realizowanym przez nas w Europie Środkowej i Wschodniej - mówił podczas wmurowania kamienia węgielnego Piotr Sitarek, dyrektor generalny UPS Polska.

Obiekt będzie centrum przeładunkowym, znajdzie się tu też oddział dystrybucyjny dla przesyłek o różnej wielkości. Obiekt zostanie wyposażony w najnowocześniejszą technologię, która pozwoli na sortowanie 15 tysięcy paczek na godzinę.

UPS jest globalną firmą, zajmującą się transportem przesyłek, ułatwianiem handlu międzynarodowego i wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w zarządzaniu. Zatrudnia w sumie 400 tysięcy osób.