Kilka godzin temu portal se.pl podał informację, że Beata Tyszkiewicz miała zawał serca i przeszła operację w jednym z warszawskich szpitali.

Aktorka poczuła ostre bóle w klatce piersiowej. Do szpitala zawiozła ją córka, Karolina Wajda.

Lekarze zbadali aktorkę i uznali, że konieczna jest operacja udrożnienia tętnicy wieńcowej. Beata Tyszkiewicz jest już po zabiegu. I podobno czuje się dobrze.

CZYTAJCIE TEŻ:
Beata Tyszkiewicz. Prawdziwa dama lubi robić przetwory

Beata Maria Tyszkiewicz-Kalenicka (ur. 14 sierpnia 1938 w Wilanowie) – jest jedna z najbardziej znanych i cenionych aktorek filmowych i telewizyjnych, w latach 1994–1998 prezes Fundacji Kultury Polskiej, przewodnicząca rady Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

W filmie zadebiutowała jeszcze jako uczennica, w następnych dekadach zagrała w niemal stu filmach (m.in. „Marysia i Napoleon", „Popioły", „Noce i dnie", „Śmierć dziecioroba", „Seksmisja", „Kingsajz", „Złoto dezerterów" czy „Wszystko na sprzedaż"). Debiutowała w 1957 r. w ekranizacji „Zemsty" w reżyserii Antoniego Bohdziewicza, wcielając się w postać Klary. Jest członkinią Narodowej Rady Kultury 1 i 2 Kadencji oraz Fundacji Kultury Polskiej wspomagającej kulturę polską w kraju i za granicą, w której od 1994 roku pełni funkcję prezesa zarządu. Jest autorką pomysłu i współautorką cyklu programów „Raport w sprawie dzieci niczyich”.

Przez dwanaście edycji była jednym z jurorów programu „Taniec z gwiazdami", emitowanego na antenie telewizji TVN. W trzynastym sezonie zastąpiła ją Jolanta Fraszyńska. Aktorka powróciła do roli jurora w 2014 roku, tym razem program emitowany jest w telewizji Polsat pod nazwą Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. (Wikipedia)

ZOBACZCIE FILM: