Frele ze Śląska nie zwalniają tempa. Ich najnowszy cover Hajer ma już ponad 83 tysiące wyświetleń! To przeróbka słynnego przeboju z 2012 r. pt. Girl On Fire. W oryginale śpiewa go Alicia Keys. A jak brzmi Hajer po śląsku?Posłuchajcie!

Frele ze Śląska czyli Marcelina Bednarska, Marta Skiba i Magdalena Janoszka nie zasypiają gruszek w popiele. Na YouTube znajdziemy ich najnowszy cover Hajer, który stanowi przeróbkę Girl on Fire autorstwa Alicii Keys. Piosenka ma już ponad 83 tysięce wyświetleń i pewnie będzie ich jeszcze dużo.

Hajer (po śląsku górnik) to historia niełatwego losu kobiety związanej z górnikiem. Dziewczyna musi żyć w ciągłej niepewności o życie swojego mężczyzny.

"Kukom za nim fest bez dziyń bez noc
I niy moga spać przejmuja sie
Czy se sznitki wzioł, czy godny jes
Chodza sam po domu i zamartwiom sie"

Zobacz także:
Frele ze Śląska z hitem Maras
Achim już w pełnej wersji

- Osadziłyśmy historię miłosną w śląskich realiach. Prywatnie znamy wielu górników i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudna jest to praca. Dlatego postanowiłyśmy nagrać utwór o tym, co czuje kobieta, kiedy martwi się o swojego mężczyznę pracującego w trudnych, niebezpiecznych i wymagających warunkach - mówi Marta Skiba.

Frele ze Śląska to nowy fenomen YouTube`a. Ich covery Achim i Maras zrobiły furorę, a dziewczyny pojawiły się w niemal wszystkich znaczących mediach. Studentki dystansują się jednak od wywołanego przez nie zamieszania.

- Jest to bardzo przyjemne, ale doskonale wiemy, że jeszcze dużo pracy przed nami - twierdzi Marta.

Najnowsze nagranie Frele Hajer WIDEO