Większość Polek jest towarzyska i otwarta. Melancholiczek jest nieco mniej - stanowią 36 proc. badanych.

Jaki charakter mają kobiety w Polsce? Większość z nich to sangwiniczki (39%), towarzyskie, z dużym poczuciem humoru, bezpośrednie i otwarte. Na drugim miejscu znalazły się melancholiczki (36%) – kobiety ciche, zwykle introwertyczki, wrażliwe i sumienne. Do takich wniosków doszli ankieterzy, którzy przeprowadzili badanie na zlecenie marki Tymbark.

Wyniki przełamują stereotyp, że to blondynki są bardziej wycofane i spokojne. Okazuje się, że większość sangwiniczek to kobiety o ciemnych - 45% i rudych włosach – 50%, a jasne blondynki to najczęściej melancholiczki – 44%.

Osoby o rudych włosach najczęściej wskazywały temperament choleryka. Z kolei wśród pań o siwych włosach znalazło się najwięj tych, które wskazały flegmatyczny temperament. Takie kobiety charakteryzują się pogodą ducha, przyjacielskim i spokojnym usposobieniem.

Podczas badania pytano także o zadowolenie ze swojego wyglądu. Aż 73% badanych Polek przyznaje, że chciałyby zmienić w swoim wyglądzie choć jedną rzecz. Ankieta pokazała, że z wiekiem bardziej akceptujemy swoją urodę i nabieramy dystansu. To w grupie 55-64 znalazł się największy odsetek pań, które nic by nie zmieniły w swoim wyglądzie.

redakcja@stronakobiet.pl