45. prezydent Stanów Zjednoczonych może mówić o wielkim szczęściu. Ma u swojego boku kobiety piękne, zaradne i wykształcone. Pierwsza z nich Melania Trump pełni rolę pierwszej damy Ameryki, druga czyli Ivanka Trump ma do odegrania jeszcze większą rolę. Jest nie tylko asystentką ojca, ale też jego prawa ręką.

Melania jest trzecią żoną Donalda Trumpa. Para prezydencka poznała się we wrześniu 1998 roku. Ich spojrzenia spotkały się podczas imprezy Fashion Week, która odbywała się w słynnym klubie Kit Kat przy Times Square w Nowym Jorku

Ceremonia ślubna miała miejsce w kościele w Palm Beach na Florydzie, natomiast wesele odbyło się w rezydencji Donalda Trumpa w Mar-a-Lago. Na ślubie obecni byli m.in. Hillary i Bill Clinton oraz burmistrz Nowego Jorku Rudy Giulliani.

Obecna Pierwsza Dama nie urodziła się w Stanach Zjednoczonych. Przyszła na świat w 1970 roku w Europie, w leżącej nad Morzem Śródziemnym Słowenii. Jej rodzicami są sprzedawca samochodów Viktor Knavs i pracująca w fabryce tekstylnej Amalija Ulcnik. W 1985 roku Melania wraz z rodzicami opuściła rodzinne miasteczko i przeniosła się do stolicy Słowenii Ljubljany, gdzie rozpoczęła karierę modelki.

Obywatelstwo USA otrzymała dopiero w 2006 roku.

W 1996 roku przyjechała do USA jedynie z wizą turystyczną, która nie pozwala na podjęcie legalnej pracy. Od roku 2010 rozpoczęła prowadzenie własnego biznesu. Najpierw promowała autorską kolekcję biżuterii, a następnie wypuściła serię kosmetyków. Melania jest poliglotką. Biegle włada sześcioma językami. Oprócz rodzimego słoweńskiego mówi też po angielsku, francusku, włosku, niemiecku i serbsko-chorwacku.

Na urodzenie pierwszego dziecka zdecydowała się w wieku 36 lat. Swojego syna nazwała Barron.

Pierwsza Dama ma również młodszą siostrę Ines oraz przyrodniego brata, z którym jednak nigdy do tej pory się nie spotkała. Interesuje się sztuką, projektowaniem, architekturą i modą. Często angażuje się w różne inicjatywy charytatywne. Należy również do Policyjnej Ligi Sportowej, która odznaczyła ją tytułem Kobiety Roku 2006.

Ivanka to amerykańska modelka i przedsiębiorca , córka Donalda i jego byłej żony Ivany. Pełni funkcję wiceprezes firmy jej ojca The Trump Organization. Doradza również w jego programie telewizyjnym The Apprentice. Od stycznia 2017 roku mieszka w Waszyngtonie, gdy jej mąż Jared Kushner został mianowany starszym doradcą prezydenta Trumpa.

Jako modelka, po raz pierwszy wystąpiła na okładce magazynu Seventeen w 1997 r. Od tamtej pory bierze udział w pokazach mody najbardziej znanych marek, m.in. Versace czy Mark Bouwer. Wystąpiła w wielu kampaniach reklamowych, w tym m.in. Tommy’ego Hilfigera. Gościła też na pierwszej stronie magazynu Forbes.

Urodziła się w Nowym Jorku. Jej rodzice Donald i Ivana rozwiedli się gdy miała 10 lat. Ivanka ma dwóch braci Donalda Juniora i Erica, przyrodnią siostrę Tiffany i przyrodniego brata Barrona. Chodziła do szkoły dla dziewcząt Chapin School na Manhattanie, a studiowała na Uniwersytecie Georgtown i Uniwersytecie w Pensylwanii.

W 2007 r. nawiązała współpracę z wytwórnią diamentów, by stworzyć linię Ivanka Trump Fine Jewellery. Linia, firmowana nazwiskiem Trump, była następnie sprzedawana w jej pierwszym flagowym sklepie na Manhattanie. Posiada też własną serię produktów, takich jak ubrania, torebki, buty czy akcesoria, które dostępne są w domach towarowych w USA

W trakcie studiów była w trwającym cztery lata związku z bankieram Gregiem Herschem, potem spotykała się z Jamesem ,,Bingo” Gubelmannem. W 2005 roku zaczęła spotykać się z deweloperem nieruchomości Jaredem Kushnerem, swoim obecnym mężem, z którym mają trójkę dzieci, córkę Arabellę i dwóch synów Josepha i Theodora Jamesa.