Dziecko o imieniu Searyl Atli przyszło na świat 8 miesięcy temu w Kanadzie. Oficjalnie nie ma ustalonej płci. Tak chciała matka niemowlaka Kori Doty.

Na prośbę matki, w karcie zdrowia noworodka, w rubryczce dotyczącej płci, postawiono znak „U”, co oznacza, że nie ma ono określonej płci. Lekarze nie chcieli początkowo zgodzić się na taki wariant, więc Doty zaangażowała prawnika.

Sąd przychylił się do prośby matki, ustanawiając precedens, co umożliwi innym rodzicom takie rozwiązanie.

Rain Dove Dubilewski - raz kobieta, raz mężczyzna

Kori Doty jest członkiem grupy zwanej koalicją Gender-Free i sama nie identyfikuje się ani z mężczyznami, ani z kobietami. Twierdzi, że przypisywanie płci już w momencie urodzenia to naruszenie praw dziecka. Chce, by Searyl Atli w przyszłości samo zdecydowało, czy chce być dziewczynką czy chłopcem.

Kori Doty obecnie uważa Searyl Atli po prostu za niemowlę, którym opiekuje się, dając całą swoją miłość i wsparcie. Nie chce, by jej dziecko zostało od urodzenia zaszufladkowane jako chłopiec lub dziewczynka i ograniczane ze względu na płeć.

Dwunastolatka u psychiatry? Tak, bo żyje pod presją „lajków”

Matka dąży również do tego, by usunąć określenie płci dziecka ze wszystkich oficjalnych dokumentów.

Transpłciowe dzieci. Kiedy widać pierwsze objawy?

Kori Doty jest jedną z ośmiu osób, które wniosły sprawę przed Trybunałem Praw Człowieka w Kolumbii Brytyjskiej, z żądaniem prawa do zmiany własnych aktów urodzenia.

Czy długie włosy u chłopca mogą być problemem?

źródło: The Telegraph News

Zobacz także:


Zobacz także: Córka Angeliny Jolie i Brada Pitta zmieni płeć?

Źródło: TVN