Australijska senator Larissa Waters, jako pierwsza w historii tego kraju, nakarmiła swoje dziecko piersią podczas trwania obrad parlamentu.

Senator Waters, reprezentująca lewicową partię Zielonych, nakarmiła swoją dwuletnią córeczkę we wtorek, podczas głosowania. Pozwala na to wprowadzone rok temu prawo, ale żadna z członkiń parlamentu nie zdecydowała się dotąd na podobny krok.

Czytaj także: Gorąca debata o publicznym karmieniu piersią. Rozmowa z Anną Dziewit-Meller

W rozmowie z dziennikarzem BBC, senator Walters stwierdziła, że śmieszy ją fakt, iż karmienie piersią dziecka przez kobietę może stać się międzynarodową wiadomością. - Przecież kobiety karmiły dzieci piersią od niepamiętnych czasów - powiedziała Walters.

Wcześniej, na swoim profilu na portalu Facebook, senator wezwała rząd Australii do utworzenia większej liczby miejsc pracy, które sprzyjałyby rodzicom sprawującym opiekę nad dziećmi. Katy Gallagher, senator australijskiej partii pracy powiedziała, że to co zrobiła senator Walters to chwila, którą trzeba zapamiętać.

Czytaj także: Kłótnia o karmienie piersią w miejscach publicznych

W rozmowie z telewizją Sky News Australia stwierdziła: - Przecież kobiety będą cały czas miały dzieci i jeśli chcą wykonywać swoją pracę, być w tej pracy, a jednocześnie opiekować się swoimi dziećmi to musimy to zaakceptować – powiedziała Gallagher.

AIP/x-news