Pięć krakowianek ze swoimi dziećmi pojechało do Watykanu, żeby wręczyć papieżowi Franciszkowi raport o "największych grzechach ekologicznych Polski".

Czytaj też: "Matki Polki na wyrębie" lecą do Papieża, by powstrzymał wycinkę

Przez internet uzbierały ponad 10 tysięcy złotych, za które pojechały do Watykanu, żeby opowiedzieć całemu światu o problemach ekologicznych Polski.
Poleciały w dziesiątkę: Cecylia Malik, Ania Grajewska, Agata Bargiel, Daria Gosek i Aga Miłogrodzka, razem ze swoimi dziećmi: Ignasiem, dwiema Różami, Lwem i Kosmą. Razem z nimi pojedzie jeszcze dokumentalista.

„Posiadamy najbardziej zanieczyszczone powietrze w całej Unii Europejskiej, a minister Szyszko na apel organizacji pozarządowych o obniżenie norm alarmowania o smogu odpowiedział, że ich nie obniży, gdyż alarmy należałoby ogłaszać zbyt często” – mówią. Wymieniają także wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej, plany regulacji naturalnych rzek, a także nowe prawo pozwalające na niekontrolowaną wycinkę drzew.

Uznały, że skoro nic już nie jest w stanie wpłynąć na polskie władze, udadzą się wyżej. Dziś, podczas spotkania papieża Franciksza z wiernymi, przekazały mu przetłumaczony na język włoski raport o polskim środowisku.

WIDEO: Jacek Majchrowski o Strategii Kraków 2030