Formularz musi złożyć każdy rodzic, który nadal chce otrzymywać pieniądze. Wnioski przyjmują miejskie i gminne ośrodki pomocy rodzinie.

Pieniądze w ramach programu Rodzina 500 plus są przyznawane na określony czas. Wnioski złożone w ubiegłym roku obowiązują do końca września 2017 roku. To oznacza, że rodzice, które nadal chcą otrzymywać pomoc finansową, muszą złożyć nowe wnioski. Te będą przyjmowane od dzisiaj w miejskich lub gminnych ośrodkach pomocy rodzinie.

W Białymstoku wnioski można składać w Dziale Świadczeń Rodzinnych MOPR przy ul. Klepackiej 18. Przez najbliższe trzy miesiące ośrodek będzie czynny dłużej. W poniedziałki można przychodzić w godz. 8–18, natomiast od wtorku do piątku, w godz. 7.30–18.

Wnioski składać można również drogą elektroniczną za pomocą czterech kanałów: portalu empatia.mrpips.gov.pl, e-PUAP, PUE ZUS, bankowości elektronicznej. W ubiegłym roku z tej możliwości skorzystało ok. 40 proc. wnioskodawców. Formularz można także przesłać za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Czytaj też: Urząd będzie czynny dłużej. Przez 500 plus

W Białymstoku z programu Rodzina 500 plus obecnie korzysta blisko 19 tys. rodzin. Wsparcie zostało przyznane na ok. 26 tys. 600 dzieci.

W całym województwie 500 plus otrzymuje ponad 80 tys. rodzin. Miesięcznie wypłacanych jest ok. 64 mln zł.

Białystok. Konferencja 500 plus w województwie podlaskim