Facebook cały czas zaskakuje nas nowymi rozwiązaniami i dodatkowymi opcjami. Wprowadza je zarówno na głównym wall'u, jak i w komentarzach oraz w aplikacji Messenger. Zobaczcie jakie ukryte i nowe funkcje znajdziecie w tej ostatniej aplikacji.

Messeneger podkreśla słowo “nie”. Dlaczego?

Prowadząc rozmowę za pomocą aplikacji Messenger możemy zaobserwować kolejną zmianę. W każdej konwersacji słowo “nie” występuje przynajmniej kilka razy. Dlaczego wyrazy stają się podkreślone?

Messenger podkreśla wyrazy oznaczające dni tygodnia oraz ich skróty. Stąd “nie” tłumaczy jako “niedziela”. Podkreślenie wyrazów ma ułatwić umawianie wspólnego spotkania z członkami konwersacji.

Wystarczy kliknąć podkreślony wyraz, a aplikacja otwiera nam nowe okienko, gdzie można utworzyć plan. Wyznacza również termin na najbliższy wybrany dzień tygodnia. Datę i godzinę cały czas można zmienić. Później aplikacja wyśle nam przypomnienie o spotkaniu.

Nowa opcja jest rozszerzeniem funkcji Start a plan, o której pisaliśmy wcześniej. Start a plan umożliwia nam ułożenie planu z konkretnym rozmówcą. Funkcja pozwala wybrać datę, godzinę, lokalizację oraz nadać własną nazwę.

To jednak nie koniec zmian. Na messengerze pojawią się reklamy. 11 lipca br. Facebook wprowadził ofertę, dzięki której marki będą mogły umieszczać w komunikatorze reklamy. Zmiana została wprowadzona na całym świecie, także w Polsce. Wcześniej testowano ją w Tajlandii i Australii. Oferta ma pomóc firmom (zwłaszcza mniejszym) dotrzeć do większej liczby klientów. Dzięki reklamom firmy zwiększą zasięg swoich kampanii.

Messenger posiada też sporo opcji, o których przeciętni użytkownicy często nie wiedzą. Można zaliczyć do nich dodawanie ankiet na konwersacjach grupowych, wysyłanie swojej lokalizacji, wspólna gra z rozmówcą, wysyłanie gifów, nagrań głosowych i nagrań video.

Jeśli zależy nam na urozmaiceniu naszych rozmów, warto skorzystać z oferowanych rozszerzeń, np. GuGggy GIFs (tworzenie własnego gifa - wystarczy wpisać tekst i wybrać animację), ScribbleChat (wpisanie swojego hasła na wybranym, ruchomym tle), GIPHY (tworzenie animowanego tekstu), StickerPicker (wysyłanie gifów zależnych od naszego nastroju lub na specjalną okazję - urodziny, przywitanie, rozbawienie, pożegnanie, podziękowanie, prośba). Wszystkie dodatkowe funkcje pokażą się po naciśnięciu ikony “+” w lewym dolnym rogu ekranu.

Ciekawą opcją jest zmiana koloru chatu, emoji, pseudonimów i przejście do tajnej konwersacji, dostępne po wybraniu ikonki “i” w prawym górnym rogu konwersacji.

Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ

Tajemnicze zamknięcia aptek. Dlaczego je likwidują?

Zawalił się dom w Dębieńsku

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.