Max And Mink czyli o dwóch gryzoniach ratujących święta

  Max And Mink czyli o dwóch gryzoniach ratujących święta

  materiał partnera

  Aktualizacja:

  Max And Mink czyli o dwóch gryzoniach ratujących święta
  1/3
  przejdź do galerii
  W dzisiejszych czasach rynek gier przeznaczonych na przeglądarki internetowe coraz częściej obfituje w produkcje, które są w stanie przyciągnąć uwagę graczy niemal w każdym wieku – rzeczywiście, w porównaniu z poprzednimi okresami, współczesne gry przeglądarkowe coraz częściej charakteryzują się większą oryginalnością, pomysłowością twórców i są po prostu przystępne nawet dla bardziej wymagającego gracza. Tym razem przyjrzymy się produkcji pod tytułem Max And Mink, w której gracz kieruje poczynaniami dwójki gryzoni: zwinnej myszy o imieniu Mink oraz szczura Maxa, których zadaniem jest odnalezienie wszystkich trzech magicznych grzybów, które mają przywrócić do zdrowia chorego renifera – króla a tym samym uratować święta na całym świecie. Będziemy więc, wraz z kolejnymi etapami, schodzić coraz niżej lodowych jaskiń, aby odnaleźć grzyby a po drodze natkniemy się na rozmaite przeszkody oraz problemy, przy których będziemy musieli nieco wysilić swoje szare komórki i rozwiązać je dzięki umiejętnościom naszych bohaterów.

  Skoro przy bohaterach jesteśmy, warto poświęcić im chwilę, wszak to umiejętność wykorzystania zdolności naszej dwójki jest warunkiem do ukończenia gry. Na początku zajmiemy się Ming – jest to drobna mysz, która potrafi dosyć szybko się poruszać oraz skakać na znaczne wysokości; niemniej jednak wciąż niedostępne są dla niej zbyt ciasne przesmyki oraz wysoko umieszczone platformy; Ming poruszamy się przy wykorzystaniu klawiszy strzałek. Ponadto, to właśnie Ming musi zostać doprowadzona do drzwi na końcu planszy, by ukończyć każdy z poziomów. Drugi z bohaterów, szczur Max pełni zgoła inną rolę – jest przede wszystkim pomocnikiem Ming i pomaga jej dostać się do wyżej położonych miejsc, a przy tym daje radę przecisnąć się przez wąskie korytarze oraz posiada znacznie większą mobilność: podczas gdy nie może skakać a jego ciało zachowuje się jak wąż, to posiada zdolność wspinania się po ścianach zaś jego „elastyczność” umożliwia stworzenie dodatkowej platformy dla Ming, po której ta może dostać się do celu.

  Etapów twórcy przygotowali dla nas kilkanaście, różnią się one poziomem trudności, później także scenerią oraz zestawem przeszkód, z jakimi przyjdzie nam się po drodze zmierzyć. Początkowo etapy są oczywiście dosyć proste, wymagające nieskomplikowanych operacji i mają na celu zaznajomić nas z mechaniką produkcji. Później będziemy jednak musieli uważać na takie niebezpieczeństwa, jak na przykład zielony szlam, który natychmiast zabija nieszczęśnika, który się z nim zetknie, co sprawia, że musimy dany etap rozpocząć od początku; jak też czerwone ściany aktywowane i chowane przy pomocą umieszczonego na danym poziomie przycisku – skutecznie utrudniają nam one dotarcie do kluczowych miejsc oraz nierzadko występują w różnych kombinacjach wymagających rozpracowania wzajemnych zależności i wykorzystania ich w taki sposób, aby ukończyć każdy z poziomów. Dzięki temu gra staje się znacznie bardziej wciągająca, angażująca gracza intelektualnie oraz sprawiająca niemałą frajdę, gdy wreszcie uda nam się uporać z bardziej skomplikowanymi etapami.

  Smaczku dodaje też bajkowa grafika i wykonanie etapów sprawiające, że łatwiej wczuć nam się w „relaksująco – angażujący” nastrój zabawy; pomijając już fakt, iż dzięki takiemu rozwiązaniu z pewnością uda się przyciągnąć również młodszych graczy. Nie należy jednak zapominać, że Max And Mink jest produkcją, która przypaść może do gustu każdemu, kto lubi angażujące zagadki logiczno – zręcznościowe, choć też „bez przesady”.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo