Fashion Week 2016 w Łodzi odbędzie się zgodnie z planem...

  Fashion Week 2016 w Łodzi odbędzie się zgodnie z planem [ZDJĘCIA]

  Agnieszka Jędrzejczak

  , Agnieszka Magnuszewska

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Fashion Week 2016 w Łodzi odbędzie się zgodnie z planem [ZDJĘCIA]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Agnieszka Jędrzejczak

  Mimo dwugodzinnego opóźnienia pierwszego pokazu tegorocznej edycji Fashion Week w Łodzi, organizatorzy przyznają, że impreza odbędzie się zgodnie z planem.
  Wiosenna 14. edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi rozpoczęła się 19 kwietnia. Choć pierwsze dwa dni imprezy przeznaczone były na szkolenia dla projektantów, w ich trakcie już powinny odbywać się pierwsze próby do pokazów. Tak jednak nie było, a jeszcze w środę mówiło się, że impreza może się nie odbyć. Powodem miał być brak zapłaty za wynajem hali Expo, w której będą odbywać się pokazy. Do hali w środę weszli komornicy, a organizatorzy dostali dobę na spłatę ok. 130 tys. zł.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Skandal przy organizacji Fashion Week 2016! Wiosną imprezy nie będzie? [ZDJĘCIA]

  Fashion Week na pewno się odbędzie, bo na konto spółki Expo - Łódź zaczęły wpływać pieniądze od organizatorów modowej imprezy.

  - Nie zamykam hali. Głównie z powodu osób, które ciężko pracowały przy przygotowaniu imprezy przez całą noc. Chcę uszanować ich wysiłek - podkreśla Andrzej Mękarski, prezes Expo - Łódź, która wynajmuje halę na Fashion Week.

  Organizatorzy przyznają w rozmowie z nami, że pieniądze zebrano, a impreza odbędzie się zgodnie z planem.

  - Jestem przyzwyczajona do tego, że przed każdą naszą imprezą mówi się, że to nasz koniec. A jako jedyna impreza w Polsce jesteśmy już 14. edycją tak dużego przedsięwzięcia. Każda impreza powinna być oceniana po zakończeniu, a nie zanim się rozpocznie - przyznaje Irmina Kubiak, szef projektu FashionPhilosophy Fashion Week Poland. - Wiosenna edycja będzie odbywała się tak, jak zaplanowano, z niczego nie rezygnujemy. Jedyne co dziś będzie to 45 minut opóźnienia między pokazami, ale w tej branży to nic nowego. Gala otwarcia będzie zgodnie z planem o godz. 20.30.

  Efektem problemów jest jednak dwugodzinne opóźnienie imprezy. Pierwszy pokaz tegorocznej edycji miał rozpocząć się o godz. 14, jednak w tym czasie odbywały się jeszcze próby, trwały ostatnie montaże, a ochroniarze przed wejściem pilnowali, by do hali wchodziły jedynie osoby z ekipy producenckiej. Pierwszy pokaz przesunięto do godz. 16.

  - Każdy szuka sensacji tam, gdzie chce. Każda firma ma swoje problemy, mniejsze lub większe. Każdy, kto nie pracuje na etacie, a ma swoją firmę, wie najlepiej - dodaje Irmina Kubiak. - Nie wiem, czy miasto jest w stanie renegocjować umowę z nami. To jest impreza, która jeśli ma się rozwijać, musi mieć większe wydatki. A miasto nie jest w stanie ich pokryć. Podczas pierwszych FW urząd płacił nam pieniądze przed imprezą, ale po pewnym czasie podjęto inną decyzję - dodaje.

  ZOBACZ TEŻ: 14. Fashion Week w Łodzi. Zobaczymy kolekcje Evy Minge i Gianniego Versace

  Organizatorzy przyznają, że myślą już nad jesienną edycją Fashion Week, która - jak zapewniają - również się odbędzie.


  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Z oszustami się nie współpracuje

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Nawet jak zapłacą. Bo to po prostu nie wypada.
  No i zawsze mogą cię oszukać.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ręce opadają, oszuści (Irmina i Kłak) triumfują. Nie ma na nich sposobu. Nasze państwo nie ma skutec

  oszukana, załamana (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  nieuczciwych wyłudzaczy, naciągaczy, nieudaczników. Sądy niewydolne, nie chronią uczciwie pracujących

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wieczne kłopoty Irminy

  Cds (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Pani Irmina Kubiak i Pan Jacek Klak zawsze maja w swojej firmie tylko jeden kłopot - zapominają opłacić swoje rachunki i zobowiązania. Nie rozumiem jak można prowadzić przedsiębiorstwo, firmę...rozwiń całość

  Pani Irmina Kubiak i Pan Jacek Klak zawsze maja w swojej firmie tylko jeden kłopot - zapominają opłacić swoje rachunki i zobowiązania. Nie rozumiem jak można prowadzić przedsiębiorstwo, firmę oszukując inne firmy.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tak sie prowadzi biznes w polsce

  drean (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  to nagminne wśród polsich januszów biznesu, po co płacić skoro można nie płacić

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo