Świetny start Ksenii Dronchanki. Sześć medali Olimpu - Grand Prix Slovakia 2022

Kolejny bardzo dobry występ zawodników Olimpu Łódź. W Grand Prix Słowacji w stawce 1800 zawodników z 253 klubów z 27 państw zawodnicy Olimpu wywalczyli 6 medali w tym 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe zajmując w klasyfikacji generalnej 10 miejsce - informuje trener Maciej Gawłowski.

Najlepszy występ zaliczyła Kseniya Dronchanka, która wywalczyła dwa medale. W swoim pierwszym starcie w kategorii senior w bardzo mocno obsadzonej kategorii – 55 kg zdobyła srebrny medal, natomiast kategorię U21 pewnie wygrała zdobywając medal złoty.
Cieszą wyniki ale jeszcze bardziej styl i wartość zawodniczek jakie pokonała.
Bardzo cenne dwa zwycięstwa nad liderką juniorskiego światowego rankingu WKF Niną Kwaśnicova ze Słowacji. Pierwsze w finale kategorii U21 1 do 0. Potem w półfinale kategorii seniorskiej 4 do 0. W pokonanym polu zostawiła również wiceliderkę rankingu WKF Ele Patan ze Słowenii i kilka innych zawodniczek z wynikami Mistrzostw Europy i Świata.

Z medalem i to również złotym wraca do Polski Zuzanna Dopieralska. Nasza Wicemistrzyni Świata również w pięknym stylu wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii juniorek – 48kg. Wygrała pewnie wszystkie walki zdobyła aż 24 punkty, tracąc tylko 3.
Świeżo upieczony Wicemistrz Europy Dominik Dziuda również wraca z medalem. Tym razem Dominik wywalczył brązowy medal w kategorii U21 w wadze – 67 kg. Dobry start, cieszy wynik wywalczony w kategorii młodzieżowca.

Kamil Milski również walczył świetnie. Wygrywając cztery walki uplasował się na trzecim miejscu kategorii junior – 55 kg.
Ostatni medal to zasługa Anity Białeckiej, która wywalczyła brąz w kategorii U21 – 61 kg.
7 miejsca wywalczyli: Maria Depta, Łukasz Bankowski, Jan Poznański i Laura Niedomagała.
W klasyfikacji generalnej wywalczyliśmy 10 miejsce. Spośród polskich klubów zajęliśmy drugie miejsce. Przed nami i to na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasował się Sonkei Gdańsk na dziewiętnastym Kuzi Sport z Poznania.