Tauron Liga: Grot Budowlani Łódź tylko z jednym punktem. A mogły wyprzedzić ŁKS Commercecon

Mackenzie May była najskuteczniejszą siatkarką drużyny Grot Budowlanych w Mielcu Fot. Krzysztof Szymczak
Siatkówka. Siatkarki Grot Budowlanych Łódź męczyły się okrutnie w meczu z przedostatnim zespołem tabeli Tauron Ligi. Nie wykorzystały szansy wyprzedzenia w tabeli drużyny ŁKS Commercecon.

Pierwszy set meczu ze Stalą w Mielcu zakończył się niespodziewaną porażką łodzianek. Nasze dziewczęta prowadziły 21:19, ale obchodząca dzień przed meczem 25. urodziny Mackenzie May zepsuła zagrywkę, a później Ana Bjelica została zablokowana. Martyna Łazowska wyprowadziła łódzki zespół na prowadzenie 22:21, ale od tego momentu łodzianki przegrały trzy piłki z rzędu! Przewagi gospodyń 24:22 nie udało się zniwelować.
Wierzyliśmy, że w hali w Mielcu łodzianki się przebudzą. Łodzianki wygrały dwa kolejne sety do 22 i 24. Kiedy liczyliśmy na wygraną za trzy punkty, nasze siatkarki zupełnie stanęły w czwartej partii. Przegrywały już 13:20 i choć doprowadziły do wyrównanej końcówki, to seta wygrały gospodynie 25:21.
O wyniku miał zdecydować tie-break. Od początku trwała wyrównana walka. Notowaliśmy remis 5:5, ale od tego momentu gospodynie zdobyły trzy punkty z rzędu (8:5). Stal prowadziła później 11:8, ale łodzianki jeszcze się zerwały do walki i wygrały cztery piłki z rzędu. Grot Budowlane objęły prowadzenie 12:11. Później były remisy 12:12, 13:13 i 14:14.
Dwie ostatnie piłki meczu należały do gospodyń, które wygrały swój dopiero trzeci mecz w tym sezonie. ą

Stal Mielec – Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:23, 22:26, 24:26, 25:21, 16:14).
Grot Budowlani: Mackenzie May 22, Marta Pol 4, Ana Bjelica 15, Andrea Mitrović 5, Małgorzata Lisiak 12, Martyna Łazowska 3, Justyna Łysiak (l) oraz Ewelina Wilińska 1, Adrianna Kukulska 4, Weronika Sobiczewska 9, Kinga Różyńska 2, Natalia Lijewska. Trener: Maciej Biernat.