Trenerem reprezentacji Polski do lat 16 został Michał Czerwiowski z KS Budowlanych Łódź

Trener Michał Czerwiowski (od prawej) ze swoimi podopiecznymi w Paryżu
W Gdańsku odbył się ostatni (ósmy) w tym sezonie turniej o mistrzostwo Polski żeńskich siódemek w rugby. Znów wszystkie mecze wygrał zespół Biało-Zielonych Ladies, czyli faktycznie reprezentacja Polski, który w finale pokonał Legię 26:5 - informuje red. Wojciech Filipiak.

Najlepsze w tym sezonie miejsce - czwarte - zajął zespół Budowlanych Commercecon Łódź, który po raz pierwszy rywalizował w ekstralidze (o miejsca 1-4) z krajową czołówką. Zapracował na to czterema zwycięstwami w poprzednim turnieju przed trzema tygodniami w Łodzi, które dały awans. W Gdańsku Budowlane przegrały wysoko z Biało-Zielonymi 0:63 i z Legią 7:40, ale już z Czarnymi Różami z Poznania nawiązały walkę, przegrywając tylko 5:15 w rundzie zasadniczej, a potem 5:10 w meczu o trzecie miejsce.
Drugi łódzki zespół Venol Atomówki skończył turniej na ósmym miejscu, po porażkach z Legią II 12:14, Diablicami Ruda Śląska 0:51, AWF Warszawa 12:25 i zwycięstwie nad Alfą Bydgoszcz 24:19.
Dwa udane turnieje w Łodzi i w Gdańsku nie wystarczyły Budowlanym do odrobienia strat z pierwszej części sezonu i w ogólnej punktacji mistrzostw Polski kobiet zespół z ulicy Górniczej zajął ósme miejsce. Siódmą lokatę zajęły Atomówki, które też raz zagrały w najsilniejszej czwórce. Sklasyfikowano 12 zespołów, a ostateczna kolejność mistrzostw Polski jest następująca:
1.Biało-Zielone Ladies Gdańsk - 240 punktów, 2.Legia - 222, 3.Black Roses Posnania - 210, 4.AWF Warszawa - 154, 5.Diablice Ruda Śląska - 154, 6.Legia II - 148, 7.Venol Atomówki - 142. 8.Budowlani Commercecon - 138. 9.Biało-Zielone II - 128, 10.Alfa Bydgoszcz - 92, 11.Rugby Gietrzwałd - 30, 12.Budowlani Lublin - 10.
Drużyna łódzkich Budowlanych jest na najlepszej drodze do obrony tytułu mistrzyń Polski do lat 16, wywalczonego rok temu. Ostatni, finałowy turniej odbędzie się 12 czerwca w Łodzi. Budowlane mają dwa punkty przewagi nad Klubem Rugby Częstochowa, a o trzecim miejscu rozstrzygnie najpewniej mecz Atomówek z Budowlanymi Lublin.

Trenerem reprezentacji Polski do lat 16 został Michał Czerwiowski z Budowlanych - informuje red. Wojciech Filipiak.
Zespół ten przygotowuje się do Turnieju Nadziei Olimpijskich w Pradze, a na zgrupowanie w Łodzi (4-5 czerwca) powołane zostały między innymi Weronika Goździk i Dorota Krawczyk z Budowlanych, Maja Gajda z Orkana Sochaczew, ale grająca w lidze juniorek w zespole Budowlanych oraz Nina Klamka, Klaudia Witońska i Emilia Gurzawska z Venolu, a także jako rezerwowe Patrycja Kowalska i Patrycja Janiak z Budowlanych oraz Zuzanna Orlik i Natalia Służewska z Venolu.
Skoro o kadrze olimpijskiej mowa, to zauważyć warto, że żeńska siódemka jest najbliżej światowej czołówki z polskich zespołów wszystkich odmian rugby. Reprezentacja Polski seniorek jest klasyfikowana obecnie na szóstym miejscu w Europie (za Irlandią, Francją, Anglią, Szkocją i Hiszpanią - a w klasyfikacji olimpijskiej nawet na piątym, bo zespoły brytyjskie tworzą wspólną reprezentację Wielkiej Brytanii). W rozgrywanych w styczniu turniejach World Series w Maladze i w Sewilli Polki, grające z "dziką kartą" w miejsce nieobecnych z powodów pandemicznych ekip Australii i Nowej Zelandii zajęły dziesiąte i ósme miejsce (w tym turnieju nawet przed Hiszpanią). Polki wygrały ostatnio turniej Costa Blanca 7s w Hiszpanii dla drużyn spoza ścisłej europejskiej czołówki (w finale 36:12 z Czechami), a olimpijski szlak do Paryża na igrzyska w 2024 roku symbolicznie przetarł już zespół Budowlanych, który w turnieju z udziałem drużyn klubowych z Francji i Anglii zajął dwa tygodnie temu drugie miejsce.
25 i 26 czerwca w Lizbonie, a od 1 do 3 lipca w Krakowie na stadionie Wisły odbędą się turnieje mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn. W turniejach żeńskich wystąpią ekipy z Polski, Hiszpanii, Szkocji, Belgii, Walii, Niemiec, Rumunii, Czech, Francji i i Irlandii. Rok temu Polki zostały wicemistrzyniami Europy, za usuniętą teraz z rozgrywek reprezentacją Rosji, ale nie brały udziału w mistrzostwach drużyny brytyjskie i Francja. 8 i 9 lipca z kolei reprezentacja do lat 18 zagra w Ząbkach koło Warszawy z Niemcami, Węgrami, Łotwą, Szwecją, Turcją, Litwą, Rumunią i Andorą w turnieju Trophy, czyli na drugim poziomie europejskim.