Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwają zapisy na rundę wiosenną biegów w Łódzkiem

Redakcja
W to, że Łódzkie jest rozbiegane chyba już nikt nie wątpi. Biegacze trenują do maratonów i na krótsze dystanse świątek, piątek i niedziela.

Żeby osiągnąć dobry wynik trzeba być w formie. O pakiet startowy w biegowej rundzie wiosennej starają się już zimą, a ten potrafi być bardzo atrakcyjny. W zależności od organizatora, uczestnicy mogą otrzymać koszulki, gadżety, a nawet pyszne przetwory. Podobno, dla niektórych to główne kryterium wyboru miejsca startu.

Harmonogram biegów w Łódzkiem jest imponujący. Wiosenne rozgrywki biegowe rozpocznie 8. Pabianicki Półmaraton, który ruszy już 8 kwietnia. Dwie ósemki z pewnością z pewnością będą szczęśliwe dla tych, którzy trenowali ciężko przez cały rok.

Ale na trasach biegowych nie liczy się tylko duch rywalizacji, w tej dyscyplinie największym konkurentem zawodnika jest on sam – najważniejsze to pobić własny rekord.

- Niezależnie od tego czy biegasz sam w lesie, czy w maratonach są to jedyne w swoim rodzaju chwile, które spędzasz sam ze sobą. To rodzaj samotności długodystansowca, poszukiwania i odkrywania samego siebie – powiedział Krzysztof, który biega w maratonach na całym świecie.

Kto brał udział w takich imprezach wie, że towarzysząca im atmosfera jest warta każdej kropli potu. Wspaniale znaleźć się w gronie setek albo tysięcy osób z taką samą pasją.
Do pabianickich zmagań zgłosiło się już ponad 800 osób! Najwięcej z… Łodzi.

Kilka dni później, w dniach 13-15 kwietnia w stolicy naszego województwa wystartuje DOZ Maraton Łódź. Na biegaczy i kibiców czekają nowości - poza dystansem maratońskim, w tym roku odbędzie się także półmaraton i bieg na 5 km.

Bieg na 5 km odbędzie 14 kwietnia (sobota), tego samego dnia kibicować będziemy również dzieciom, których z roku na rok pojawia się w tej konkurencji coraz więcej. 15 kwietnia (niedziela) na trasę wyruszą wspólnie maratończycy oraz uczestnicy półmaratonu. Dystans 42,195 km będzie można pokonać nie tylko samodzielnie, ale także w sztafecie.

Organizatorzy przywracają w tym roku bezpłatne, otwarte treningi przygotowujące do maratonu. Zajęcia odbywają się w środy i niedziele i potrwają do marca.

Zwieńczeniem długiego majowego weekendu, 6 maja, będzie dla głodnych sportowych wrażeń XII Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Konstantynowie Łódzkim. Bieg główny na 5 tys. metrów odbędzie się w 7 kategoriach wiekowych. Oprócz tego zaplanowano biegi towarzyszące na 100, 200 i 1200 metrów.

Z dystansem 5 kilometrów będą się mogli również zmierzyć uczestnicy II Piątki Pomarańczowej Pomocy w Zduńskiej Woli. Podobnie jak w ubiegłym roku, zawodnicy wyruszą na trasę 21 maja. Tego samego dnia odbędzie się bieg rodzinny oraz marsz nordic walking. Każdy znajdzie więc coś na miarę własnej formy i tempa.

27 maja wyruszy długo oczekiwana, a przez wielu biegaczy uważana za najlepszą w Łódzkiem impreza Rossmann Run, 15. Bieg Ulicą Piotrkowska.

Organizatorzy przygotowali nowość - grupę turystyczną o nazwie ,,Biegam i zwiedzam Łódź”, do której zapraszają wszystkich biegaczy, którzy chcą poznać historię tego niezwykłego miasta.

Biegowym przewodnikiem po trasie będzie Agnieszka Forzpańczyk, geograf, pilot wycieczek i wieloletni przewodnik po Łodzi. Opowie o najciekawszych obiektach mijanych po drodze i początkach rozwoju miasta. Imprezie będzie towarzyszyła muzyka filmowa w klimacie Ziemi Obiecanej oraz wiele niespodzianek.

10 kilometrów będzie można pobiec także podczas IV Poddębickiego Biegu bez Barier. Przygotowania trwają, a już teraz możemy zdradzić, że impreza będzie okazją by wspomóc fundację „Obudzić Zmysły” i umożliwić dzieciom autystycznym dostęp do terapii.

Trzeba przyznać, że władze Łódzkiego dbają o formę mieszkańców i skutecznie zachęcają ich do aktywnego stylu życia. Imprezy biegowe, z roku na rok, cieszą się coraz większą popularnością, a spacerując po ulicach trudno nie natknąć się na przyszłych maratończyków.

Po letniej przerwie ruszy jesienna edycja Biegu Fabrykanta w Łodzi, Biegu im. B. Malinowskiego w Tomaszowie Mazowieckim, Łowickiego Półmaratonu Jesieni, Ogólnopolskiego Biegu do Gorących Źrodeł „Sanus per Aquam” – Zdrowie przez Wodę i Bełchatowskiej Piętnastki.

Powyższe imprezy składają się na Cykl Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego – Witolda Stępnia i odbywają się w ramach projektu Łódzkie Promuje Bieganie. Planowane jest rozszerzenie cyklu o biegi w Kutnie, Łasku i Niewiadowie.
Informacje o projektach biegowych dostępne są na stronie www.biegilodzkie.pl

Wszystkie trasy są atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, a pomiar czasu jest elektroniczny.

Amatorzy biegów przełajowych mogą skorzystać z oznakowanych przez Urząd Marszałkowski 16 ścieżek biegowych na terenach Lasów Państwowych i Parków Krajobrazowych w Grotnikach, Załęczu Wielkim, Bronisławowie, Skierniewicach, Spale, Łagiewnikach, Wiączyniu Dolnym i Konstantynowie Łódzkim. Ścieżki są odpowiednio oznakowane i większość znajduje się wokół obiektów turystycznych z rozwiniętą infrastrukturą.

Co roku organizowane są na nich biegi przełajowe i marsze nordic walking. Trudno o lepszy sposób na spędzenie czasu wolnego z całą rodziną, ale spotkamy tam również amatorów biegania w różnych kategoriach biegowych i osoby, które po prostu lubią aktywność i ruch na świeżym powietrzu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki