Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Turniej strzelecki "Bractwa Kurkowego" w Łodzi [ZDJĘCIA, WYNIKI]

ab
Zawody strzeleckie "Bractwa Kurkowego" w Łodzi
Zawody strzeleckie "Bractwa Kurkowego" w Łodzi fot. Zbigniew Heliński
Na strzelnicy zlokalizowanej przy ul. Konstantynowskiej w Łodzi rywalizowali w sobotę członkowie "Bractw Kurkowych" z różnych regionów kraju.

Zawody zainaugurowały obchody jubileuszowej 190. rocznicy powstania Łódzkiego Towarzystwa Strzeleckiego "Bractwo Kurkowe". Obchody składają się z 10 wydarzeń i trwają do końca tego roku. W sobotę na strzelnicy rywalizowano o Tarczę św. Sebastiana (patrona "Bractwa Kurkowego") i o Puchar Prezesa Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

W zawodach o Tarczę św. Sebastiana pierwsze miejsce zajął Dariusz Dolecki, reprezentujący Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie. Druga była Barbara Bobra ze Świętokrzyskiego Towarzystwa Strzeleckiego, a trzeci Sylwester Wojno z Łomżyńsko-Drohickiego Towarzystwa Strzeleckiego.

Strzelanie o Puchar Prezesa Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP wygrał łódzki Król Kurkowy 2013 Grzegorz Religa. Tuż za nim uplasował się jego kolega z bractwa Robert Gajewski, a ostatnie miejsce na podium zajął Tomasz Miliszkiewicz z Łomżyńsko-Drohickiego Towarzystwo Strzeleckiego.

Najmłodszym uczestnikiem turnieju był 10-letni Oliwier Zabłocki z Aleksandrowa kolo Białej Podlaskiej (Łomżyńsko-Drohickie Towarzystwo Strzeleckie). Żeby zdążyć na zawody i pokonać ponad 300-kilometrową trasę, musiał wstać tego dnia o 5.30. Długa podróż nie przeszkodziła Oliwierowi w celnym strzelaniu, bo 10-latek zajął czwarte miejsce w rywalizacji o Tarczę św. Sebastiana.