Udany debiut w ŁKS. Niesamowita końcówka meczu Widzewa

Mateusz Jarmakowicz
Koszykarze ŁKS wygrali szesnasty mecz w tym sezonie drugiej ligi. Porażki w ostatniej sekundzie doznały koszykarki Widzewa.

Udany debiut w drużynie trenera Piotra Zycha zanotował doświadczony Mateusz Jarmakowicz. Łodzianie pokonali Isetię Erzurum i do kolejnej setki zabrakło im jedynie trzech punktów. W pierwszej lidze po emocjonującej końcówce porażkę w meczu z Dzikami Warszawa ponieśli koszykarze Księżaka.

W meczu z liderem z Pruszkowa dzielnie walczyły koszykarki Grot F&F Automatyka Pabianice, ale w czwartej kwarcie opadły z sił (grało tylko siedem podopiecznych trenera Piotra Rozwadowskiego).

Widzew przegrał z Wisłą w Krakowie. Widzewianki prowadziły różnicą 15 punktów na 5 minut przed końcem (70:55) i jedenastoma na trzy minuty do zakończenia meczu (70:59), ale pozwoliły krakowiankom na odrobienie strat. Wisła prowadziła 71:70 na 45 sekund przed ostatnim gwizdkiem. Wiktoria Stępień trafiła trójkę, a gospodynie odpowiedziały dwoma celnymi wolnymi.
Przy stanie 73:73 gospodynie przejęły piłkę, a Martyna Stasiuk została sfaulowana. Do końca meczu została sekunda. Pierwszy wolny krakowianki niecelny, drugi był celny i przesądził o porażce Widzewa.

Pierwsza liga mężczyzn:

Księżak Łowicz - Dziki Warszawa 73:77 (22:21, 22:18, 11:19, 18:19)

Księżak Łowicz: Piotr Robak 24, Michał Jankowski 20, Arkadiusz Kobus 13, Maksymilian Motel 7, Tomasz Krzywdziński 4, Daniel Dawdo 3, Kacper Kramarz 1, Mateusz Fatz 1, Michał Świderski 0. Trener: Rafał Knap.

Druga liga mężczyzn:

Isetia Erzurum - ŁKS Coolpack Łódź 76:97 (18:23, 17:19, 18:23, 23:32)

ŁKS CoolPack Łódź: Bartosz Wróbel 27, Norbert Kulon 19, Arkadiusz Świt 17, Bartłomiej Bartoszewicz 11, Kacper Dominiak 8, Mateusz Jarmakowicz 5, Jacek Gwardecki 4, Ruslan Kashperskyi 2, Kacper Maj 2, Michał Mycko 2, Piotr Keller 0, Karol Kołodziejczyk 0. Trener: Piotr Zych.

Pierwsza liga kobiet:

Grupa A: Grot F&F Automatyka Pabianice - Iodica TopMarket MKS Pruszków 58:89 (24:23, 10:30, 15:18, 9:18)

Grot F&F Automatyka Pabianice: Natalia Łopińska 23, Magdalena Grzelak 15, Natalia Danych 7, Aleksandra Janiak 5, Pola Kaźmierczak 4, Patrycja Kirsz 2, Mariola Dzikowska 2. Trener: Piotr Rozwadowski.