Unia Swarzędz przegrywa po raz pierwszy od 9. spotkań w Artbud IV lidze. Polonia Marcinki Kępno złapały oddech w walce o utrzymanie

Bartosz Kijeski
Piłkarze Unii Swarzędz po raz pierwszy od dziewięciu meczów przegrali w Artbud IV lidze. Co więcej, dla Unitów była to pierwsza porażka w tym roku na własnym obiekcie Waldemar Wylegalski
Mała niespodzianka na szczycie tabeli Artbud IV ligi. Unia Swarzędz, która prężnie kroczy w stronę awansu do III ligi niespodziewanie przegrała na własnym obiekcie z Centrą Ostrów Wielkopolski 1:2 i dała szansę rywalom na doskoczenie do niej na jeden punkt. Z tej okazji skorzystała Nielba oraz Kotwica. Równie ciekawie jest na dole tabeli, gdzie Polonia Marcinki Kępno złapały kontakt z ekipami, które znajdują się poza strefą spadkową.

Porażka Unii Swarzędz z Centrą Ostrów Wielkopolski jest niemałą sensacją. Unici od dziewięciu spotkań byli niepokonani. Wszystko wskazywało na to, że ich zwycięski marsz się utrzyma, bowiem swoje ostatnie mecze wygrywali bardzo pewnie. Duma Swarzędza była lepszą ekipą od samego początku. Gospodarze tworzyli sobie mnóstwo groźnych sytuacji, jednak byli bardzo nieskuteczni pod bramką ostrowian.

Przełamanie strzeleckiej niemocy nastąpiło w 52. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę zdobył Igor Jurga. Z czasem w ekipie gospodarzy wkradało się wiele nerwowości. Te udzieliły się szczególnie trenerowi Unii Tomaszowi Bekasowi, który obejrzał dwie żółte kartki. W 71. minucie po bramce Michała Kucharskiego goście doprowadzili do wyrównania, a w 89. minucie trzy punkty Centrze zapewnił bramką z karnego Jakub Kłobusek.

Potknięcie Unii wykorzystała Nielba Wągrowiec, która po tej kolejce doskoczyła do lidera już tylko na jeden punkt. Wągrowczanie pokonali w swoim spotkaniu rezerwy KKS Kalisz 4:2, choć nie obyło się bez. Po bramkach Stanisława Jarysza z rzutu rożnego oraz po piękny strzale po ziemi Rafała Leśniewskiego gospodarze prowadzili już 2:0.

Kaliszanie nie spoczęli na laurach i po trafieniach w Kamińskiego w 38. oraz Smajdora w 75. minucie meczu doprowadzili do remisu. Końcówka jednak należała do gospodarzy. Najpierw gapiostwo środkowych obrońców KKS wykorzystał Leśniewski, a gości dobił w końcówce meczu Mikołaj Ortyl.

Równie ciekawa walka jest w dolnej części tabeli. Grad goli mieli okazje oglądać kibice w Koninie, gdzie Górnik zmierzył się z Polonią Marcinki Kępno. Niestety dla gospodarzy, większość z nich strzelali goście, którzy w tym spotkaniu urządzili sobie trening strzelecki, choć do przerwy niewiele, a na tablicy wyników widniał rezultat 1:2.

Goście rozkręcili się dopiero po przerwie i kompletnie zdominowali podopiecznych Jarosława Kotasa, strzelając im jeszcze 5 goli. Górnik było jedynie stać na drugie trafienie Przemysława Jurkowa. Wynik 7:2 jest najwyższym zwycięstwem Polonii w obecnym sezonie.

Dzięki tej wygranej, piłkarze z południa wielkopolski złapali oddech i cały czas liczą się w walce o utrzymanie w Artbud IV lidze i do bezpiecznego miejsca tracą już tylko jeden punkt.

Wyniki 32. kolejki Artbud IV ligi:

Unia Swarzędz - Centra Ostrów Wlkp. 1:2, Victoria Ostrzeszów - Korona Piaski 3:3, SKP Słupca - Kotwica Kórnik 2:5,
Huragan Pobiedziska - Warta Międzychód 4:3, Olimpia Koło - Tarnovia Tarnowo Podg. 1:2, Iskra Szydłowo - Obra Kościan 1:1,
Mieszko Gniezno - LKS Gołuchów 2:4, Nielba Wągrowiec - KKS II Kalisz 4:2, Górnik Konin - Polonia Marcinki Kępno 2:7, pauza - Victoria Września

Dokładnie 41 008 kibiców obserwowało na żywo sobotni pojedynek Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin. Kolejorz wygrał 2:1 i przypieczętował swój ósmy tytuł mistrzowski. Oznacza to także, że w ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy w sezonie 2021/22 został pobity rekord frekwencyjny. Sam mecz nie był najważniejszym wydarzeniem, a ceremonia, która miała miejsce tuż po końcowym gwizdku. Piłkarze Lecha odebrali złote medale za tegoroczne rozgrywki, a następnie wspólnie z kibicami przemaszerowali na Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie do późnych godzin nocnych świętowali.Zobacz kolejne zdjęcia --->

Ponad 40 tysięcy kibiców Lecha Poznań świętowało mistrzostwo...

Mistrzowski przemarsz Kolejorza w kierunku poznańskich targów! Tłumy kibiców na ulicy.Zobacz zdjęcia --->

"Londyński" autobus i tłumy kibiców Lecha Poznań na ulicach ...