W odmiennych nastrojach. Master Pharm Budowlani wygrali. KS Budowlani przegrali

R. Piotrowski
Rugbiści Master Pharm Budowlani odnieśli w weekend bardzo ważne zwycięstwo. Kolejnej porażki, choć po zaciętym spotkaniu, doznali natomiast KS Budowlani.

Mistrzowie Polski nie zawiedli w starciu z Budowlanymi Lublin. Na Łodziance spotkały się zespoły ze ścisłej czołówki Ekstraligi rugby, ale to łodzianie okazali się zespołem lepszym.

W pierwszych minutach goście dotrzymywali kroku mistrzowi, lecz już po chwili podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego potwierdzili swoją wyższość, przede wszystkim dzięki świetnej postawie młyna. Po dwóch akcjach tej formacji Master Pharm Budowlani wyszli na prowadzenie (18:0), a choć rywale jeszcze przed przerwą odrobili część strat, po zmianie stron Berho Botha, Vitalii Kramarenko, MVP spotkania Wilhelmus Staphorst i Paul Walters poprowadzili gospodarzy do zwycięstwa 49:7.

Niewiele brakowało, a z pierwszej wygranej w sezonie cieszyliby się również KS Budowlani. W łódzkim zespole wystąpił Kacper Ławski i wzmocnił siłę rażenia dziewiątej drużyny Ekstraligi. Juvenia Kraków pokonała Budowlanych dzięki akcji przeprowadzonej tuż przed końcem spotkania. Ostatecznie wygrała 13:10.