Rugby na plaży w Manufakturze [ZDJĘCIA]

  Rugby na plaży w Manufakturze [ZDJĘCIA]

  wp, dem

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Rugby na plaży w Manufakturze
  1/79
  przejdź do galerii

  Rugby na plaży w Manufakturze ©Krzysztof Szymczak

  Dwie łódzkie drużyny Master Pharm Budowlani SA zagrały w finale niedzielnego turnieju rugby na plaży – Bierhalle Beach Rugby 2017 – na rynku Manufaktury w Łodzi.
  Obie drużyny występowały pod tym samym szyldem i różniły się jedynie kolorem koszulek zawodników. Dlatego można stwierdzić, że w finale czarne koszule pokonały białe 4:0. W nagrodę zwycięzcy otrzymali puchar ufundowany przez organizatora zawodów – browar Bierhalle. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się pochodzący z Ukrainy i reprezentujący Budowlanych – Witalij Kramarenko.

  W zawodach wystartowało 10 drużyn z naszego regionu – m.in. z Bełchatowa, Częstochowy, Zduńskiej Woli, Piotrkowa Trybunalskiego i oczywiście z Łodzi. Liczące pięciu zawodników drużyny grały ze sobą dwa razy po dwie i pół minuty.

  W sobotę popołudniu grały amatorskie zespoły sponsorskie w mieszanych składach, w których wystąpili również byli zawodnicy Budowlanych (Master Pharm, Bierhalle, Evergym, RMed, Fiero, Immergas, Piotrkowska Street, Vera Sport, Fit Meal).

  W rugby na plaży gra się trochę inaczej niż na trawie. Drużyny wystawiają pięciu graczy na boisku, jest pięciu rezerwowych i hokejowe zmiany. Liczą się tylko przyłożenia. Nie wolno dotykać piłki nogą! Nie ma też stałych fragmentów gry, jak młyny i auty, nie wolno walczyć o piłkę w przegrupowaniach. Wszystkie błędy i przewinienia rozgrywa się rzutem wolnym, czyli tzw. tap kickiem. Na kontakcie i po zatrzymaniu zawodnik ma 2 sekundy na podanie piłki. Drużyna przeciwna przy wznowieniach ustawia się w odległości 5 m. Gra się specjalną piłką, o lepszej przyczepności.

  Festiwal Ognia w Manufakturze [ZDJĘCIA]  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   Jeszcze golfa tam nie było (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo