Grot Budowlani Łódź bliżej awansu do finału

Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Jak zwykle były w Atlas Arenie

Jak zwykle były w Atlas Arenie ©Krzysztof Szymczak

W pierwszym półfinałowym meczu OrlenLigi siatkarki Grot Budowlanych w Atlas Arenie pokonały za trzy punkty Impel Wrocław.

Rewanż w poniedziałek 10 kwietnia o 18 we Wrocławiu. Trzeba wygrać minimum dwa sety. Jeśli Impel wygra za trzy punkty, dojdzie do złotego seta.

Pierwszego seta łodzianki przegrały 18:25 w ciągu 33 minut. Drugiego musiały wygrać, bo strata punktu byłaby zbyt kosztowna. Było nerwowo, bo na tablicy widniał remis 22:22, ale trzy punkty z rzędu zdobyły nasze siatkarki. Punkty z ataków zdobyły Martyna Grajber, Kaja Grobelna i Sylwia Pycia.

Trzecia partia to koncert Budowlanych. Od stanu 7:5 łodzianki zdobyły cztery punkty z rzędu. Pięciopunktową przewagę utrzymały do końca seta. W czwartej przy dużym dopingu publiczności łodzianki też były lepsze.
    MVP meczu została Kaja Grobelna.

Grot Budowlani Łódź – Impel Wrocław 3:1 (18:25, 25:22, 25:20, 25:22)
    Grot Budowlani: Vincourova, Grobelna, Grajber, Beier, Pycia, Polańska, Maj-Erwardt (l) oraz Strózik, Pelc, Twardowska, Tobiasz, Pelc , Dreczka. Trener: Błażej Krzyształowicz.

W poniedziałek w drugim półfinale Developres Rzeszów przegrał z Chemikiem Police 0:3.