Grot Budowlani Łódź w finale mistrzostw Polski

Aktualizacja:

W finale Grot Budowlani zagrają z Chemikiem Police

W finale Grot Budowlani zagrają z Chemikiem Police ©Krzysztof Szymczak

Siatkarki Grota Budowlanych osiągnęły największy sukces w historii klubu.

Po wygranej 3:1 nad Impelem Wrocław w Atlas Arenie łodzianki wczoraj w meczu rewanżowym we Wrocławiu musiały wygrać dwa sety.

Pierwszego łodzianki wygrały 25:22, ale dwa następne przegrały zaskakująco gładko 9:25 i 18:25.

W czwartym secie podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza sięgnęły nieba. Amplituda wydarzeń była niezwykła: 4:1 dla Budowlanych, kilka minut później 11:8 dla Impelu.
    Gospodynie prowadziły też 16:13, ale nasze dziewczęta wierzyły i zrobiły to! Doprowadziły do remisu 20:20, później 22:22 i wtedy nerwowo nie wytrzymały wrocławianki. Wiedziały, że szansa wymyka się z rąk. Kaja Grobelna, Martyna Grajber i Gabriela Polańska popisały się skutecznymi atakami. Łodzianki wygrały seta 25:22.

W tym momencie było jasne, że łodzianki zagrają w finale o mistrzostwo Polski!

Załamane wrocławianki nie były w stanie dorównać rozpędzonym Budowlanym. Piąty set też dla nas!

Impel Wrocław - Grot Budowlani 2:3 (22:25, 25:9, 25:18, 22:25, 10:15)

Grot Budowlani: Kaja Grobelna 19, Heike Beier 9, Gabriela Polańska 13, Pavla Vincourova, Martyna Grajber 6, Sylwia Pycia 7, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Natalia Strózik 6, Sylwia Pelc 1, Ewelina Tobiasz, Monika Kutyła, Julia Twardowska 2, Simona Dreczka 1. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Prezes Marcin Chudzik promieniał ze szczęścia. Pierwsze spotkanie finałowe o mistrzostwo Polski rozegrane zostanie w Atlas Arenie w Łodzi 14 kwietnia, a drugie w Szczecinie 19 kwietnia.