Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódzkie - kocham i nienawidzę - konkurs dla mieszkańców regionu

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Rozpoczęła się V edycja konkursu Łódź Miastem Talentów. Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi szuka młodych, uzdolnionych mieszkańców województwa w konkursie „Łódzkie - kocham i nienawidzę”.

Łódź Miastem Talentów jest kontynuacją konkursów Łódź Łowi Talenty oraz Lumumby Łowi Talenty. Dotychczas rozgrywał się w trzech kategoriach: muzyka, taniec i moda. W ubiegłym roku poszerzony został o nową kategorię - aktor. Finał konkursu odbył się podczas Festiwalu Łódź Miastem Kobiet.

Poprzednie edycje tego wydarzenia udowodniły, że Łódź jest miastem z dużym potencjałem wśród młodych twórców, którzy dzięki konkursowi mają szansę po raz pierwszy zaprezentować swoje umiejętności - podkreślają organizatorzy.

Finalistka pierwszej edycji w kategorii taniec, Agnieszka Cygan, realizuje własne spektakle taneczne, jest choreografem konkursu Miss Polski Ziemi Łódzkiej a niebawem zamierza otworzyć własną szkołę tańca.

Talenty wyłowione wśród muzyków przygotowują profesjonalne koncerty. Zespół Ted Nemeth nagrał płytę i z powodzeniem pokazał się w show Kuby Wojewódzkiego. Finaliści kategorii moda - Ola Bąkowska i Patryk Wojciechowski - zaprezentowali swoje umiejętności w telewizyjnym programie „Project Runway”. Podczas dotychczasowych finałów kategorii muzycznych w Pasażu Róży wystąpili m.in. B.R.O. czy zespół Normalsi.

Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem „Łódzkie - kocham i nienawidzę”. Pomysłodawcy do udziału w konkursie zachęcają osoby w wieku 16-30 lat z Łodzi i województwa, które spróbują swych sił w jednej z trzech kategorii: dziennikarskiej, fotograficzno-filmowej oraz off „zakładającej nadsyłanie artystycznych pomysłów kreatywnych, wymykających się jednoznacznej kwalifikacji oraz innych od poprzednich kategorii”.

Konkurs ma też nową formułę, która nie opiera się jedynie na prezentacji prac uczestników na kolejnych etapach, ale zakłada rozwój ich pomysłów pod okiem profesjonalistów. Specjalnie powołani eksperci będą w półfinałach przeprowadzać warsztaty oraz konsultacje z uczestnikami. Jednym z nich będzie Piotr Szczepański - reżyser, operator, scenarzysta, autor filmu „Aleja gówniarzy”. W każdej kategorii konkursowej ekspertami oraz jurorami mają być osoby z uznanym dorobkiem w danej dziedzinie i stanowiące w niej autorytet. Dla uczestników konkursu przewidziane są nagrody pieniężne, a także rzeczowe, czy związane z publikacją ich pracy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 kwietnia. Trwający dwa miesiące konkurs, zakończy 17 czerwca uroczysta Gala Finałowa, na której poza prezentacją zwycięskich prac, odbędzie się projekcja mistrzowska filmu oraz spotkanie z jego twórcami. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.aoia.pl.

Zobacz skrót wydarzeń minionego tygodnia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki