Łowickie: Pożar objął 10 ha pól. Straży brakuje ludzi

  Łowickie: Pożar objął 10 ha pól. Straży brakuje ludzi

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  PSP w Łowiczu

  PSP w Łowiczu ©Rafał Klepczarek

  Strażacy z powiatu łowickiego mają pełne ręce roboty. We wtorek, 1 sierpnia do akcji wyjeżdżali już dziewięć razy. – Brakuje już nam ludzi, a telefon alarmowy znów dzwoni – powiedział nam Jacek Szeligowski, komendant PSP w Łowiczu zanim zmuszony został zająć się kolejnym zgłoszeniem.
  PSP w Łowiczu

  PSP w Łowiczu ©Rafał Klepczarek

  Większość z wtorkowych zdarzeń to pożary. Do największego z nich doszło na polach uprawnych między Wejscami a Różycami w gminie Kocierzew Południowy. Płomienie objęły tam 10 hektarów pól obsianych zbożem, ściernisk oraz bel słomy i balotów. Ogień dotarł też do pól w Kocierzewie Północnym. Straty ciągle są szacowane, ale już teraz wiadomo, że mogą sięgnąć kilkudziesięciu tys. zł.

  Przyczyną pożaru, który przez dwie godziny gasiło prawie pół setki strażaków z jednostek PSP i OSP, było zaprószenie ognia przez nieznaną osobę.


  W Lipnicach (gm. Kocierzew Płd.) podczas prac rolniczych zapaliła się przyczepa. Płonęły także suche trawy, m. in. w Bełchowie (gm. Nieborów), Polesiu (gm. Łyszkowice), Wygodzie (gm. Łowicz) i Piotrowicach (gm. Bielawy).

  Dwukrotnie strażacy zabezpieczali także lądowiska na potrzeby śmigłowców Latającego Pogotowia Ratunkowego, m. in. w Wiskienicy Górnej (gm. Zduny).

  - W Lipnicach płoną naczepy z sianem i słomą - informuje komendant Szeligowski. - Zagrożone są zabudowania mieszkalne i gospodarcze, więc wezwaliśmy na pomoc jednostki z powiatu sochaczewskiego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo