Małżonkowie i 76-latka handlowali alkoholem bez akcyzy w...

  Małżonkowie i 76-latka handlowali alkoholem bez akcyzy w Skierniewicach

  Magdalena Grajnert

  Aktualizacja:

  Tygodnik ITS

  Małżonkowie i 76-latka handlowali alkoholem bez akcyzy w Skierniewicach
  1/4
  przejdź do galerii

  ©KMP Skierniewice

  Skierniewiccy policjanci zatrzymali małżeństwo za handel alkoholem i papierosami bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie akcyzy skarbowej oszacowano na blisko 22 tys. złotych.
  Funkcjonariusze wytypowali małżeństwo utrzymujące się z handlu towarami akcyzowymi. Kryminalni ustalili, że para wprowadzała do obrotu papierosy i alkohol bez akcyzy na targowisku miejskim w Skierniewicach oraz w miejscu zamieszkania.

  Ich przypuszczenia potwierdziły się podczas rutynowej kontroli drogowej. W samochodzie volkswagen transporter, którym kierował 52-letni mieszkaniec Skierniewic, policjanci znaleźli 10 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do wyjaśnienia sprawy mężczyzna został przewieziony do jednostki policji.

  Podczas przeszukania w jego mieszkaniu i pomieszczeniu gospodarczym znaleziono kolejne towary bez znaków akcyzy. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli prawie 18 kg tytoniu, 13 litrów alkoholu oraz 447 paczek papierosów rożnych marek. Uszczuplenie akcyzy skarbowej wyliczono na łączną sumę prawie 22 tys. zł.

  Z ustaleń kryminalnych wynikało, że wyroby należały do żony zatrzymanego. 50-letnia mieszkanka Skierniewic również została doprowadzona do skierniewickiej komendy.

  Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie małżeństwu zarzutów paserstwa skarbowego. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

  To nie koniec sukcesów skierniewickich policjantów. Na podstawie własnych ustaleń wytypowali oni starszą kobietę z powiatu skierniewickiego, zajmującą się sprzedażą wyrobów spirytusowych wśród okolicznych mieszkańców. 16 sierpnia kryminalni zapukali do drzwi jej mieszkania. Podczas przeszukania w jej garażu ujawniono około 15,5 litra nielegalnego alkoholu.

  76-letnia kobieta również odpowie za paserstwo akcyzowe.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo