Polną i Niciarnianą można jeździć. Dworcowa czeka na...

  Polną i Niciarnianą można jeździć. Dworcowa czeka na otwarcie

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Ulica Dworcowa zmieniła się nie do poznania

  Ulica Dworcowa zmieniła się nie do poznania ©Rafał Klepczarek

  Zakończyła się budowa ulic Niciarnianej i Polnej w Łowiczu. Z obu mogą korzystać zmotoryzowani i piesi. Z kolei około 21 sierpnia otwarta dla ruchu zostanie ul. Dworcowa.
  Ulica Dworcowa zmieniła się nie do poznania

  Ulica Dworcowa zmieniła się nie do poznania ©Rafał Klepczarek

  Kutnowski Hydrobud za ponad 1,8 mln zł zmodernizował ul. Niciarnianą od przejścia do ogródków działkowych do końca zabudowy oraz Polną od ul. Bolimowskiej do końca zabudowy. W dzielnicy Zatorze utwardzono drogę oraz zbudowano chodniki dla pieszych. Całość inwestycji uzupełnia budowa kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego.

  - Z obu dróg już można korzystać, choć znaki informujące o robotach drogowych znikną dopiero za trzy tygodnie – informuje Grzegorze Pełka, naczelnik wydziału inwestycji łowickiego ratusza.


  Zakończono także przebudowę ul. Dworcowej i budowę parkingu na blisko 180 aut przy dworcu kolejowym Łowicz Główny. 11 sierpnia odbędzie się kontrola inwestycji przeprowadzona przez służby wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego, po której nastąpi wydanie pozwolenia na użytkowanie.

  Miejscy urzędnicy szacują, że inwestycja zrealizowana za ponad 2,1 mln zł prze firmę Trakt spod Kutna oddana zostanie do użytku w ostatniej dekadzie sierpnia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo