Przedłużono śledztwo w sprawie śmierci rodzącej kobiety

  Przedłużono śledztwo w sprawie śmierci rodzącej kobiety

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  ZOZ w Łowiczu

  ZOZ w Łowiczu ©Rafał Klepczarek

  Prokuratura Regionalna w Łodzi (dawna Prokuratura Apelacyjna w Łodzi) wydłużyła do 15 października śledztwo w sprawie tragedii, do której doszło w łowickim szpitalu. 12 lutego 2016 roku zmarła tam rodząca kobieta. Dzień później zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył w komendzie policji mąż 40-letniej mieszkanki powiatu łowickiego.
  ZOZ w Łowiczu

  ZOZ w Łowiczu ©Rafał Klepczarek

  - Śledztwo przedłużono do 15 października - informuje Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi. – Obecnie czekamy na opinię biegłego medycyny sądowej, który oceni prawidłowość działań podjętych przez lekarzy z Łowicza.

  Tragicznie zmarła kobieta zgłosiła się do łowickiego szpitala w terminie, na który zaplanowano poród metodą cesarskiego cięcia. Około południa lekarz, prowadzący wcześniej ciążę, przystąpił do zabiegu.

  W wyniku komplikacji, prawdopodobnie na skutek wstrząsu krwotocznego, o godzinie 16.45 kobieta zmarła. Lekarzowi udało się natomiast uratować córkę.

  W sobotę, 13 lutego, mąż tragicznie zmarłej kobiety pojawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Łowiczu i złożył tam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

  Z informacji uzyskanych od śledczych wynika, że mężczyzna dopatruje się nieprawidłowości w działaniach służb medycznych szpitala w Łowiczu. Mąż tragicznie zmarłej mieszkanki podłowickiej wioski zapewnia także organy ścigania, że w momencie przyjmowania do szpitala żona nie zgłaszała dolegliwości. Wcześniej kobieta urodziła już dwoje dzieci.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo