Rugbiści przepraszają kibiców

  Rugbiści przepraszają kibiców

  Dariusz Kuczmera

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Na trybunach stadionu Widzewa zasiadło ponad 8 tys. widzów, połowa straciła wiele nerwów

  Na trybunach stadionu Widzewa zasiadło ponad 8 tys. widzów, połowa straciła wiele nerwów ©Łukasz Kasprzak

  Na stadionie Widzewa było wielkie widowisko rugby, ponad 8 tysięcy zachwyconych widzów na trybunach, ale też nerwy przed wejściem na stadion, bo trzeba było stać w długich kolejkach.
  Na trybunach stadionu Widzewa zasiadło ponad 8 tys. widzów, połowa straciła wiele nerwów

  Na trybunach stadionu Widzewa zasiadło ponad 8 tys. widzów, połowa straciła wiele nerwów ©Łukasz Kasprzak

  - Dziękujemy wszystkim kibicom za liczne przybycie na mecz i wsparcie drużyny, przepraszamy też za niedociągnięcia organizacyjne - powiedział nam Maciej Brażuk, menedżer reprezentacji. - Wyeliminujemy błędy organizując następne mecze w Łodzi. Prosimy też kibiców o wcześniejsze przychodzenie na stadion.

  Kibice Widzewa zwracają uwagę, że na mecze ich drużyny wpuszczanie kibiców przebiega dużo sprawniej. Niektórzy fani rugby twierdzą, że kibice Widzewa specjalnie blokowali wejścia, by mecz rugby nie zgromadził tylu widzów, ile piłkarskie spotkania.

  W tym roku w Łodzi będziemy przeżywać jeszcze rugbowe emocje na międzynarodowym poziomie. Na stadionie przy al. Unii 10 i 11 czerwca będziemy organizować mistrzostwa Europy w olimpijskiej odmianie, czyli w rugby siedmioosobowym. Rok wielkich wydarzeń rugby w Łodzi zakończy mecz Polska - Europa, który na Widzewie odbędzie się 9 września. To spotkanie uczci 60-lecie Polskiego Związku Rugby.

  Mecz z Holandią był rozgrywany w ramach Rugby Europe Trophy. Stawką spotkania nie był awans do ligi wyższej, ani spadek. Polacy i Holendrzy walczyli jedynie o pozycję wicelidera tabeli, bo pierwsze miejsce już wcześniej zapewnili sobie Portugalczycy. Rugbiści nigdy nie oszczędzają się i nie markują gry nawet w meczach bez oszałamiającej stawki.

  Polacy wygrali 14:13. Ależ były emocje. Rugbiści zrekompensowali kibicom wszystkie problemy z wejściem na stadion. Warto było czekać w kolejce, by przeżyć te emocje.

  W pierwszej drużynie grało czterech rugbistów Master Pharm Budowlanych: Adrian Ignaczak, Piotr Karpiński II, Michał Mirosz i Dawid Plichta oraz Paweł Poniatowski, gracz KS Blachy Pruszyński Budowlani i Creusot Bourgogne. Wszystko wskazuje na to, że zajmiemy drugie miejsce w grupie, bo trzeba spodziewać się zwycięstwa nad Szwajcarią 22 kwietnia w Warszawie.

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   było mowione ze nasi kibice maja na mecz

   nie isc. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   to miasto mysli ze rugby czy cokolwiek innego tak jak Widzew bedzie po 15 tysiecy ludzi na mecze sciagac


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rugby sportem narodowym!

   Rugby4Life (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Właśnie tak myślę. Chociażby z tytułu, że rugbiści osiągają sukcesy i to w najwyższych ligach czy scenach międzynarodowych. Wystaczy spojrzeć na dumę naszego miasta -
   Budowlanych. Niestety ale...rozwiń całość

   Właśnie tak myślę. Chociażby z tytułu, że rugbiści osiągają sukcesy i to w najwyższych ligach czy scenach międzynarodowych. Wystaczy spojrzeć na dumę naszego miasta -
   Budowlanych. Niestety ale Widzew obecnie może poszczycić się jedynie zwycięstwami nad wioskami. Trochę smutne. Poza tym Ci, którzy chcą oglądać twardy sport, w który zawodnicy wkładają całe serce, na pewno będą przychodzili. To był pierwszy mecz, a zgromadził 8 tysięcy kibiców, gdzie rugby jest nadal niszowym sportem w Polsce. Myślę, że te argumenty powinny dać Ci do myślenia. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie Kuczmera, jesteś pan gnidą

   - (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   znowu skłócasz ludzi

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kmiocie

   StarePolesie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Do swego ojca też tak mówisz,zydzew?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Widzew Koluszki

   Tata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Do Twojego tylko tak mówią... :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zydzew

   Ehh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 9

   Zydzew to może nie blokował wejść w sumie nie wiem. Ale napewno wpier.. się w kolejkę cała grupą przy wejściu nr13 przed kobiety z dziećmi i dzieci z domu dziecka z którymi byłem osobiście.. wiesniaki

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ludzie nie dajmy się zwariować

   Ondrej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 3

   Niektórzy fani rugby twierdzą, że kibice Widzewa specjalnie blokowali wejścia, by mecz rugby nie zgromadził tylu widzów, ile piłkarskie spotkania. ???!!!??? OMG???!!???!!!
   - Pół godziny przed...rozwiń całość

   Niektórzy fani rugby twierdzą, że kibice Widzewa specjalnie blokowali wejścia, by mecz rugby nie zgromadził tylu widzów, ile piłkarskie spotkania. ???!!!??? OMG???!!???!!!
   - Pół godziny przed meczem zostały otwarte bramy na sektor C poza tym ludzie którzy przyszli pierwszy raz ustawiali się w pierwszej lepszej kolejce a system po zeskanowaniu biletów ich nie wpuszczał powstawały zatory bo skanowali bilet po kilka razy a jak wreszcie ochrona zareagowała dana osoba szła do właściwej kolejki czyli stała jeszcze raz i najważniejsza rzecz większość przyszła na mecz w ostatniej chwili i to był główny powód ogromnych kolejek. Dobrej nocy i nie wypisujcie bzdurzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Haha

   Nonie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 8

   Nie na ostatnia chwilę a 30 minut przed meczem a kibice Widzewa wpier... Się w kolejki i ludzie co stali x czasu nie mogli wejść.. ;) nie broń wsi.. nigdy więcej rugby u tych pajacow proszę !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo