Spotkanie z Pawłem Wakułą w SP nr w Łowiczu [Zdjęcia]

  Spotkanie z Pawłem Wakułą w SP nr w Łowiczu [Zdjęcia]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W Szkole Podstawowej nr 2 w Łowiczu w środę (9 maja) odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą, pisarzem książek dla dzieci, ilustratorem oraz rysownikiem
  1/25
  przejdź do galerii

  W Szkole Podstawowej nr 2 w Łowiczu w środę (9 maja) odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą, pisarzem książek dla dzieci, ilustratorem oraz rysownikiem prasowym ©Rafał Klepczarek

  W Szkole Podstawowej nr 2 w Łowiczu w środę (9 maja) odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą, pisarzem książek dla dzieci, ilustratorem oraz rysownikiem prasowym.
  W sali gimnastycznej zgromadziła się młodzież z trzech łowickich podstawówek: SP nr 2, SP nr 7 oraz szkoły pijarskiej.
  Paweł Wakuła jest absolwentem malarstwa i pedagogiki artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoje satyryczne publikował m. in. w „PC World Computer”, „Super Expressie” „Gilotynie”, „Wędkarzu Polskim”, „Expressie Ilustrowanym”, „Przeglądzie Sportowym”, „Gazecie Wyborczej” oraz „Playboyu”.


  W swoim dorobku pisarskim ma kilkanaście pozycji książkowych m. in. „O czym szumi las”, „Kajtek i Yetik”, „Od morza do morza – 10 opowiadań z czasów Jagiellonów” i „Husarskie skrzydła – 10 opowiadań z czasów Rzeczpospolitej Szlacheckiej”. W tym roku na rynku wydalniczym ukazała się najnowsza książka „Wierusz i Nikt”. Opowiada ona o czasach panowania Władysława Jagiellończyka. Głównym bohaterem jest rycerz Klemens Wierusz, postrach rozbójników przeprawiających się przez Prosnę ze Śląska na ziemię wieluńską.

  Wakuła przyjechał do Łowicza na zaproszenie Biblioteki Publicznej im. A. K. Cebrowskiego. Pisarz w czwartek (10 maja) o godz. 12.15 będzie też gościł w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu. Wszystko to w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo