Napad na sklep w Dobrzelowie. Policjanci zatrzymali dwóch...

  Napad na sklep w Dobrzelowie. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyn

  Ewa Drzazga

  Dziennik Łódzki

  Napad na sklep w Dobrzelowie. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyn
  1/3
  przejdź do galerii

  ©mat. policji

  Bełchatów. Areszt za napad na sklep w Dobrzelowie. Policjanci z wydziału kryminalnego bełchatowskiej komendy policji doprowadzili do zatrzymania dwóch sprawców rozboju na 74-letniej właścicielce sklepu spożywczego w miejscowości Dobrzelów.
  W piątek, 13 stycznia 2016 roku o godz. 7.00 dyżurny bełchatowskiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w sklepie spożywczym w Dobrzelowie w gminie Bełchatów doszło do napadu.

  Zawiadamiająca poinformowała, że tuż po godzinie 6.00 do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna, który, grożąc nożem sprzedającej w sklepie pokrzywdzonej, zażądał od niej wydania pieniędzy w kwocie 7.000 zł.

  Kiedy kobieta oświadczyła, że takich pieniędzy nie ma w sklepowej kasie, napastnik ukradł 10 złotych oraz papierosy o łącznej wartości 300 zł, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

  Bełchatowscy policjanci zaczęli prowadzić intensywne czynności aby ustalić sprawcę tego przestępstwa. Sprawa od samego początku była trudna do wykrycia ale kryminalni nie odpuszczali i wciąż analizowali zebrane ślady i sprawdzali każdy pojawiający się trop.

  Ustalili, że sprawców musiało być dwóch. Rozpoczęło się typowanie osób mogących mieć związek ze zdarzeniem.

  Wszystkie ślady i zgromadzone informacje doprowadziły do 22-letniego mieszkańca gminy Bełchatów oraz jego kolegi, 24-letniego mieszkańca gminy Wąbrzeźno. Obaj byli bardzo zdziwieni wizytą funkcjonariuszy.

  Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 22-latka policjanci znaleźli nóź kuchenny schowany w pojemniku z popiołem, a także kominiarkę oraz 120 sztuk papierosów bez opakowań.

  Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Uprzednio notowany przez policję 22-letni mieszkaniec gminy Bełchatów odpowie za sprawstwo kierownicze rozboju, natomiast jego kolega, 24-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego odpowie za rozbój.

  Sąd Rejonowy w Bełchatowie na wniosek miejscowej prokuratury zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!