Tanie mieszkania na wynajem w Łódzkiem. Trwa budowa w Kutnie

  Tanie mieszkania na wynajem w Łódzkiem. Trwa budowa w Kutnie

  Tomasz Dębowski

  Dziennik Łódzki

  ©Marzena Bugala-Azarko/archiwum Polska Press

  W Kutnie trwa budowa mieszkań pod wynajem z tanim czynszem. Podobne mieszkania beda też budowane w Tomaszowie Mazowieckim i Radomsku.

  ©Marzena Bugala-Azarko/archiwum Polska Press

  48 niedrogich mieszkań czynszowych powstaje w Kutnie. Inwestycję TBS współfinansuje Bank Gospodarstwa Krajowego, który udzielił spółce 4,6 mln zł preferencyjnego kredytu w ramach rządowego programu społecznego budownictwa czynszowego (SBC).

  - Kutno jest jedną z pierwszych trzech lokalizacji, w których powstaną budynki współfinansowane kredytem preferencyjnym w I edycji programu społecznego budownictwa czynszowego.
  Pozostałe dwie to Tomaszów Mazowiecki oraz Radomsko. Kolejne dwie inwestycje prawdopodobnie powstaną w oparciu o finansowanie w ramach II edycji programu - chodzi o Łęczycę i Piotrków Trybunalski - mówi Dariusz Stachera, dyrektor Departamentu Budownictwa Społecznego w Banku Gospodarstwa Krajowego.

  CZYTAJ TEŻ: Mieszkanie plus. Łódź ma grunty pod tanie mieszkania na wynajem

  Kutnowskie mieszkania na wynajem o umiarkowanych czynszach mają być gotowe w przyszłym roku. Czynsz wyniesie 10-11 zł za metr kwadratowy. Bloki powstają na terenie, gdzie jeszcze kilka lat temu mieściło się boisko piłkarskie Czarnych Kutno, pomiędzy ul. Matejki i ul. Siemiradzkiego. Praca na terenie budowy wre. Bloki mają być gotowe wiosną przyszłego roku. Inwestycję wykonuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Zagospodarowania Terenów Zielonych ,,Budrox’’ w siedzibą w Gostyninie. W dwóch budynkach będzie usytuowanych łącznie 48 mieszkań. Będą to obiekty o trzech kondygnacjach mieszkalnych i jedną kondygnacją w przyziemiu z garażami indywidualnymi oraz pomieszczeniami gospodarczymi i technicznym. Powierzchnie użytkowe mieszkań będą wynosiły od 30 do 68 mkw. Mieszkania będą posiadały balkony.

  - Żeby zostać klientem TBS-u należy złożyć wniosek wraz zaświadczeniami o dochodach. Okres oczekiwania na lokal mieszkalny w kutnowskim TBS-ie to obecnie 2-3 lata - mówi Jacek Urbaniak, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kutnie.

  Zdaniem prezesa zainteresowanie tanimi mieszkaniami czynszowymi jest tak duże, że TBS w Kutnie przygotowuje się już do budowy kolejnych 18 mieszkań, których budowa powinna rozpocząć się w II kwartale 2018 roku.

  ZOBACZ | TBS na minusie

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Widzicie te ceny?

   ??? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Budowa z dopłatą (preferencyjny kredyt z BGK) i czynsz 10-11 zł za m2. I to na prowincji.

   A u nas bydło z Olechowa robi demonstrację, że im podniosą z 6 do niecałych 9 zł.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brak słów

   ech (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Kutno to nie prowincja. Zobacz, ile tam powstało zakładów przemysłowych w ciągu ostatnich 10 lat i spójrz na ceny wynajmu mieszkań. Ostatnio są oferty po 2000 zł za niecałe 50 m2, a nowe mieszkania...rozwiń całość

   Kutno to nie prowincja. Zobacz, ile tam powstało zakładów przemysłowych w ciągu ostatnich 10 lat i spójrz na ceny wynajmu mieszkań. Ostatnio są oferty po 2000 zł za niecałe 50 m2, a nowe mieszkania również od prywatnych deweloperów wyprzedają się na etapie dziury w ziemi.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo