Samobójstwo 14-latka spod Łasku. Prokuratura wyjaśnia...

  Samobójstwo 14-latka spod Łasku. Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci chłopca

  , Jolanta Jeziorska

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Samobójstwo 14-latka spod Łasku. Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci chłopca

  ©123RF

  Prokuratura Rejonowa w Łasku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu wyjaśnia okoliczności śmierci 14-latka spod Łasku.
  Samobójstwo 14-latka spod Łasku. Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci chłopca

  ©123RF

  Ta tragiczna śmierć wstrząsnęła regionem i nie tylko. 14-latek z jednej z podłaskich miejscowości popełnił samobójstwo. Targnął się na życie kilka dni po rozpoczęciu roku szkolnego. Pojawiło się podejrzenie, że zrobił to, bo był szykanowany przez rówieśników.

  Jak mówi prokurator Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, postępowanie prowadzone jest w kierunku art. 151 kodeksu karnego, czyli sprawdzane jest, czy ktoś swoim postępowaniem nie doprowadził chłopca do popełnienia samobójstwa. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat więzienia.

  - Przesłuchani zostali najbliżsi. Teraz jeszcze będziemy przesłuchiwali nauczycieli i szkolnych kolegów nastolatka - mówi prokurator Szkilnik. - Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było uduszenie spowodowane powieszeniem. Trwają badania na obecność alkoholu i środków odurzających

  Śledczy badają też komputer chłopca i jego korespondencję.

  W wakacje 14-latek zmienił szkołę. Po ukończeniu pierwszej klasy, z jednego z łaskich gimnazjów przeniósł się do szkoły w Zduńskiej Woli.

  CZYTAJ TEŻ: Samobójstwo w Filmówce na Targowej. Student powiesił się, bo nie zdał egzaminu?

  - Wychowawczyni rozmawiała na temat zmiany szkoły z chłopcem i jego matką. Z rozmowy tej wynikało, że ma on w Zduńskiej Woli przyjaciółkę, która ma bardzo podobne zainteresowania. Jest jego bratnią duszą i chciałby chodzić do tej samej szkoły co ona. Chłopiec rysował. Gdy był w szkole w wakacje, powiedział nam, że po gimnazjum planuje kontynuować naukę w liceum plastycznym w Zduńskiej Woli i chciałby się trochę wdrożyć w dojeżdżanie. Chciałby też poznać środowisko, by później w liceum mieć kolegów. Przyszedł też do naszej szkoły 4 września, po rozpoczęciu roku po kartę zdrowia. Spytałam go jak się czuje? Odpowiedział, że wszystko w porządku. Dwa miesiące nie miał kontaktu ze szkołą. Zaczynał nowy etap w swoim życiu. Tym bardziej w jego czynie nie widzimy związku z naszą szkołą - zaznacza dyrektor łaskiej szkoły Violetta Dygasińska.

  Podkreśla, że wychowawczyni była w kontakcie zarówno z mamą, jak i ojcem chłopca. I ci, nie przekazywali jej żadnych niepokojących sygnałów.

  - Nikt nie zaobserwował że dzieje mu się krzywda. Nie mówił mi o tym ona sam, żaden nauczyciel ani uczeń. Z drugiej strony był otoczony opieką. Chętnie rozmawiał z wychowawcą. Wiem, że lubił te rozmowy. Rozmawiał też z panią psycholog. Miał z nią kilka spotkań w ciągu roku szkolnego. Z własnej inicjatywy. Widziałam na przerwach, że nie był odosobniony czy osamotniony. Siedział w towarzystwie koleżanki, rozmawiali - zauważa dyrektor Dygasińska.

  CZYTAJ TEŻ: Tragedia w Rafałówce. 16-latek popełnił samobójstwo. Prokuratura sprawdza dlaczego

  Zagrożenie samobójstwem - gdzie uzyskać pomoc?

  Jeśli masz myśli samobójcze, jesteś ofiarą przemocy lub podejrzewasz, że ten problem może dotyczyć kogoś z Twoich bliskich, zwróć się po pomoc. Uzyskasz ją bezpłatnie w całym kraju w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej, adresy znajdują się na stronie http://www.oik.org.pl/ i na stronie http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej

  Możesz też skorzystać z bezpłatnych telefonów zaufania. 116 123 to ogólnopolski telefon zaufania dla dorosłych, czynny w dni powszednie w godzinach 12-22, natomiast dzieci i młodzież mogą uzyskać wsparcie pod numerem 116 111 - infolinia czynna jest codziennie od godz 12 do 22.
  Pomoc uzyskasz także na stronie https://116111.pl.


  ZOBACZ TEŻ | Desperat na Piastowskiej w Piotrkowie. Groził, że wysadzi blok i chciał skoczyć z okna

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wzruszające

   dfgdsfg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Tak mu nauczycielki i psychologi pomagały że wylądował na tamtym swiecie. Nie ma jak profesjonalna pomoc instytucji w tym zapyziałym kraiku. Teraz pozostała tylko walka o utrzymanie własnego stołka.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nastolatek

   syrena (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   W szkole Podstawowej Nr 8 w Sosnowcu także uczniowie szykanują innych a nauczyciele są bezradni lub udają że nie widzą a szczególnie nauczyciel od W-f który non stop patrzy w telefon a nie na...rozwiń całość

   W szkole Podstawowej Nr 8 w Sosnowcu także uczniowie szykanują innych a nauczyciele są bezradni lub udają że nie widzą a szczególnie nauczyciel od W-f który non stop patrzy w telefon a nie na zachowanie uczniów albo toleruje tych którzy dobrze grają w nogę.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda ludzkiego zycia

   Vol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 15

   Nie mniej jeśli był wytykany jako gej, to nie powinien nikt mieć pretensji do rówieśników. Zawsze w środowisku ludzi i zwierząt zachowania patologiczne są pietnowane a najsłabsze osobniki odpychane...rozwiń całość

   Nie mniej jeśli był wytykany jako gej, to nie powinien nikt mieć pretensji do rówieśników. Zawsze w środowisku ludzi i zwierząt zachowania patologiczne są pietnowane a najsłabsze osobniki odpychane od stada. Wmawianie ludziom ze homoseksualizm jest ok, to czyste populistyczne brednie. Każdy osobnik - od bakterii przez pierwotniaki pajęczaki gady i ssaki, dąży do przedłużenia gatunku i swojej własnej puli genów. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda

   Yyy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Nie jest głupi ten który jest gejem czy kimś innym i też nie jest głupim samobójca
   Głupi jest ten który doprowadził drugiego człowieka do takiego stanu emocjonalnego że nie miał co ze sobą zrobić

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   okazało się że świat za drzwiami domu to nie fejsik

   brak laików (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 5

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KAZNODZIEJE - OSZUŚCI

   robin hood (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 24

   OTO POLSKIE CHAMSTWO KATOLICKIE - WOJTYŁA TY ŁAJDAKU COŚ ZROBIŁ TYM IDIOTOM Z MÓZGAMI = ZABIĆ DZIECKO WSZYSCY PEDOFILE BISKUPI MAJĄ KREW NA PLUGAWYCH ŁAPSKACH .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo