Atak na policjantkę w centrum Łodzi. 24-latek zatrzymany...

  Atak na policjantkę w centrum Łodzi. 24-latek zatrzymany przez policję

  Jarosław Kosmatka

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Atak na policjantkę w centrum Łodzi. 24-latek zatrzymany przez policję

  ©Tomasz Bolt/Polska Press

  W piątek (27 stycznia) w godzinach porannych policjanci z wydziału ds. przestępczości przeciwko zdrowiu i życiu z I komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 24-letniego Sebastiana D. Mężczyzna został zatrzymany na zlecenie Prokuratury Rejonowej Łódź Śródmieście pod zarzutem naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia w listopadzie 2016 policjantki z łódzkiej drogówki.
  Atak na policjantkę w centrum Łodzi. 24-latek zatrzymany przez policję

  ©Tomasz Bolt/Polska Press

  14 listopada 2016 roku Sebastian D. przyjechał na przystanek Piotrkowska Centrum tramwajem. Tutaj spotkał mężczyznę, z którym wspólnie zażywał dopalacze. Z relacji Sebastiana D. wynika, że po odurzeniu poszedł pod Galerię Łódzką, gdzie zauważył pieszy patrol policji. Świadomie „pchnął” policjantkę, a następnie znieważył ją wykrzykując wulgarne hasła. Z opowieści mężczyzny wynika też, że zdał sobie sprawę z całej sytuacji dopiero po kilku godzinach, gdy ocknął się na klatce schodowej jednego z bloków na łódzkim Śródmieściu.


  Sebastian D. jest doskonale znany policjantom, gdyż był wcześniej wielokrotnie notowany. Po wyjściu w lipcu 2016 roku z zakładu karnego mężczyzna utrzymywany jest przez swoja matkę, a pieniądze które dodatkowo zdobywa przeznacza na dopalacze i inne środki odurzające.

  Czytaj:Atak na policjantkę w Łodzi. Funkcjonariuszka została napadnięta na interwencji w centrum miasta

  - Trwają czynności mające na celu powiązanie relacji mężczyzny z konkretnymi czynami przestępczymi, jakie miały miejsce w czasie, gdy był już na wolności – mówi mł. Insp. Joanna Kącka, rzecznik KWP w Łodzi.

  Policjantom z VIII komisariatu udało się już potwierdzić, że mężczyzna jest też sprawcą kradzieży łańcuszka. Wkrótce po opuszczeniu murów zakładu karnego, w lipcu 2016 roku Sebastian D. spotkał w parku przy Rydza-Śmigłego 17-letniego mężczyznę. Po chwili rozmowy zerwał mu z szyi łańcuszek i uciekł. Zdobytą biżuterię sprzedał w lombardzie, a pozyskane pieniądze przeznaczył na dopalacze

  Sebastian D. usłyszał na razie zarzuty za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantki oraz kradzież łańcuszka. Śledczy nie wykluczają kolejnych zarzutów. Prokuratura wobec mężczyzny zastosowała dozór policyjny. Sebastian D. do czasu procesu musi meldować się na komisariacie trzy razy w tygodniu.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  skazać na pracę społeczną

  Topik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  powinien przez tydzień służyć łódzkim policjantkom na sali szkoleń jako manekin do ćwiczeń z tonfą. Przez następnych pięć lat policjantki omijałby z dużej odległości.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co to za policja?

  Sprawność (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Co to za policjantka, że ją jakiś menel popchnął, naubliżał i sobie poszedł. Co ona na to? Pewnie kierda taka, że jak ją przewrócił to miała problem się podnieść. Ostatnio w Zgierzu mnie taka gruba...rozwiń całość

  Co to za policjantka, że ją jakiś menel popchnął, naubliżał i sobie poszedł. Co ona na to? Pewnie kierda taka, że jak ją przewrócił to miała problem się podnieść. Ostatnio w Zgierzu mnie taka gruba z drogówki zatrzymała, że dupa nią zamiatała.. Bardzo sfrustrowanazwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!