Liczba rozwodów w Łódzkiem. Tylko w styczniu w...

  Liczba rozwodów w Łódzkiem. Tylko w styczniu w skierniewickim USC było 18 rozwodów

  Sławomir Burzyński

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Ewa Ludwicka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Skierniewicach, jest zaszokowana rosnącą liczbą rozwodów

  Ewa Ludwicka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Skierniewicach, jest zaszokowana rosnącą liczbą rozwodów ©Fot. Sławomir Burzyński

  Tylko w styczniu tego roku w skierniewickim USC na pięć zarejestrowanych ślubów było aż 18 rozwodów. W Łodzi w ubiegłym roku pobrały się 2.694 pary, a rozwiodło się aż 1610, więcej niż rok wcześniej
  Ewa Ludwicka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Skierniewicach, jest zaszokowana rosnącą liczbą rozwodów

  Ewa Ludwicka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Skierniewicach, jest zaszokowana rosnącą liczbą rozwodów ©Fot. Sławomir Burzyński

  Mieszkańcy woj. łódzkiego coraz częściej się rozwodzą. Za to ślubów z roku na rok jest coraz mniej. Początek tego roku przyniósł pogłębienie tego trendu w Skierniewicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i Piotrkowie Trybunalskim. Wyjątkiem są Opoczno i Tomaszów Mazowiecki.

  Z danych łódzkiego Urzędu Stanu Cywilnego wynika, że w 2016 r. na ślubnym kobiercu stanęło 2.694 par, czyli o 35 mniej niż w 2015 r.
  Wzrosła liczba rozwodów. W ubiegłym roku rozstało się 1.610 małżeństw, w 2015 r. – 1.483. Barbara Sawicka, zastępca dyrektora łódzkiego Urzędu Stany Cywilnego podkreśla, że taki trend utrzymuje się od kilku lat.

  – Obecnie ludzie częściej żyją w wolnych związkach. Mieszkańcy Łodzi teraz częściej pobierają się w późniejszym wieku, niż kiedyś. Młode osoby pobierają się najczęściej w przypadku niezaplanowanej ciąży 
– komentuje Barbara Sawicka z USC. – Przybywa za to rozwodów. Dzieje się tak, ponieważ ludzie przestali myśleć o małżeństwie, jak o związku na całe życie. Jeśli są nieszczęśliwi, rozchodzą się...

  Przeczytaj:Rozwody w Łódzkiem. Pozwy składają głównie kobiety. Najczęściej rozwodzą się bezdzietne pary

  Niepokojący trend przyśpieszył w pierwszych tygodniach tego roku w Skierniewicach. W styczniu w skierniewickim USC na pięć zarejestrowanych ślubów (wszystkie cywilne) było aż 18 rozwodów.

  – Już w ubiegłym roku byłam w szoku, że jest tak dużo rozwodów – mówi Ewa Ludwicka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Skierniewicach. – W minionym roku dopiero w lipcu liczba zawartych małżeństw przegoniła liczbę rozwodów. Początek tego roku znów przyniósł przewagę rozwodów. Rozstają się pary, które się pobierały po 2000 r., ale też jest sporo takich, które na ślubnym kobiercu stanęły w latach 60. i 70. XX wieku – zauważa Ewa Ludwicka.

  W 2016 r. w Skierniewicach zawarto 305 małżeństw, zaś odnotowano 130 wyroków o rozwodzie i jeden wyrok o separacji. Jeszcze w 2008 r. było tu tylko 97 rozwodów, a w 2013 r. – 117.

  Czytaj:Rozwody w Łódzkiem. Uroczyście przysięgam, że nie będę z tobą w zdrowiu oraz chorobie

  Podobnie jest w Zduńskiej Woli. W tym roku udzielono tu dziewięć ślubów. W tym czasie orzeczono aż 16 rozwodów.

  Z kolei w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wieluniu w minionym roku zarejestrowano 185 ślubów i 65 rozwodów, ale w styczniu tego roku rozwodów było dziewięć, a ślubów tylko cztery.

  Z danych Urzędu Stanu Cywilnego w Piotrkowie Trybunalskim wynika, że w 2016 r. zawarto 385 ślubów, jednocześnie orzeczono 181 rozwodów. Natomiast od początku stycznia zawarto 15 ślubów, ale aż 19 par się rozwiodło.

  W Bełchatowie w 2016 r. „tak” powiedziały sobie 404 pary, z kolei rozwiodło się 156. W tym roku zawarto dziewięć ślubów, a sąd orzekł osiem rozwodów.

  Znacznie lepiej jest w Opocznie. W ubiegłym roku zanotowano tu wzrost liczby ślubów. W 2015 r. „tak” powiedziały sobie 193 pary, a w roku ubiegłym małżeńskie przyrzeczenie złożyło 201 par. W tym czasie udzielono 57 rozwodów, czyli o dwa mniej niż w 2015 r.
  Także tomaszowianie w ubiegłym roku chętniej się żenili. W 2016 r. zawarto tu 426 ślubów, podczas gdy rok wcześniej było ich 390. Mniej było za to rozwodów, bo 148, podczas gdy rok wcześniej było ich 154.

  Kierownik skierniewickiego USC zauważa, że w ostatnich latach z pozwem rozwodowym występuje tyle samo kobiet co mężczyzn.
  Jednocześnie coraz mniej jest ślubów konkordatowych. W 2016 r. w Skierniewicach było ich 162, podczas gdy w 2010 r. zawarto 250 takich ślubów, a w 2011 r. – 200.

  Czytaj też:Coraz więcej rozwodów w Łódzkiem. Powód? Niezgodność charakterów

  Skierniewiccy małżonkowie z najdłuższym stażem, którzy rozwiedli się w 2016 r. przeżyli razem 49 lat. 39 lat przeżyli razem małżonkowie, wobec których w 2016 r. sąd orzekł separację.

  W Skierniewicach w 2016 r. najczęściej pobierali się mężczyźni z roczników: 1986, 1987 i 1988, a kobiety z roczników: 1990, 1991 i 1987. Największe różnice wieku: pan młody starszy od swej wybranki o 20 lat; narzeczona starsza od wybranka swego serca o 19 lat.

  To co się nie zmienia to wybór miesiąca na uroczystość. Tradycyjne państwo młodzi preferują czerwiec (46 ślubów), sierpień (49 ślubów) i wrzesień (40). Najmniej ślubów zawarto natomiast w marcu, listopadzie i grudniu – po dziewięć.

  W 2016 r. w Skierniewicach dokonano 17 wpisów małżeństw zawartych w zagranicznych urzędach: w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Indonezji, Tunezji, Izraelu, na Białorusi, Ukrainie oraz w Republice Południowej Afryki.


  Komentarze (16)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Styczeń

  Wenflon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Nie ma co patrzeć na styczeń, bo wiadomo, że w zimę i w miesiącu bez "r" będzie mniej ślubów. A na rozwód dobry jest każdy miesiąc,...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jan pedał 3

  dk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  tego chciał

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Menele szybko się kłócą

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  I się rozwodzą.

  A prawdziwa, twarda patologia się nie rozwodzi. Czemu? Bo wcale się nie żenią. Jak zwierzęta.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Matematyka jest królową nauk.

  ect... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  cyt. "...na pięć zarejestrowanych ślubów było aż 18 rozwodów. JEDEN ślub potrzebował aż 3,6 rozwodu, to musieli się bardzo kochać, że potrzebowali aż tyle. Czyli idąc tym tokiem rozumowania, według...rozwiń całość

  cyt. "...na pięć zarejestrowanych ślubów było aż 18 rozwodów. JEDEN ślub potrzebował aż 3,6 rozwodu, to musieli się bardzo kochać, że potrzebowali aż tyle. Czyli idąc tym tokiem rozumowania, według gamoni "Aksel springer", który jest pracodawcą i właścicielem "Dziennika", na 2694 śluby w 2016 roku powinno być prawie 9700 rozwodów. " No "brawo, brawo" - "ośle łąki". Do szkoły było pod górkę? Czy demencja i wtórny analfabetyzm się rozwinął? Niedługo dojdziecie do wniosku, że od 3000 zł wynagrodzenia trzeba odprowadzić 10800 zł podatku. Mam nadzieję że w Urzędach Skarbowych pracują lepsi matematycy niż w "Dzienniku"!!!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Głupiemu się wydaje, że jest mądry...

  matematyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Problem z tobą polega na tym, że opanowałeś arytmetykę, już umiesz dodawać i odejmować, ale jeszcze nie wiesz skąd brać liczby i po co to robić.
  Wprawdzie "dziennikarz" narobił strasznego...rozwiń całość

  Problem z tobą polega na tym, że opanowałeś arytmetykę, już umiesz dodawać i odejmować, ale jeszcze nie wiesz skąd brać liczby i po co to robić.
  Wprawdzie "dziennikarz" narobił strasznego zamieszania, ale mimo wszystko zabrakło ci informacji o ślubach kościelnych, które przeważają.
  Za to rozwody są wyłącznie w USC ;-)zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do - Głupiemu się wydaje, że jest mądry...

  ect... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Po drugie stwierdziłeś(łaś ), że USC nie ma żadnych danych o ślubach kościelnych. Bardzo ciekawe! Skąd bierzesz odpis aktu ślubu? Od księdza z zakrystii? Idź tym tokiem dalej, to już niedługo...rozwiń całość

  Po drugie stwierdziłeś(łaś ), że USC nie ma żadnych danych o ślubach kościelnych. Bardzo ciekawe! Skąd bierzesz odpis aktu ślubu? Od księdza z zakrystii? Idź tym tokiem dalej, to już niedługo będziesz umiał liczyć jak R.Petru - "brawo"zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jeste nawet gorzej

  matematyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Nie tylko jesteś głupkiem. Jesteś agresywnym głupkiem, który w przypływie emocji stracił kontakt z rzeczywistością.
  Stąd te wypociny o nazistach, organistach, onanistach i stąd ten brak...rozwiń całość

  Nie tylko jesteś głupkiem. Jesteś agresywnym głupkiem, który w przypływie emocji stracił kontakt z rzeczywistością.
  Stąd te wypociny o nazistach, organistach, onanistach i stąd ten brak zrozumienia prostych rzeczy.
  Bo nie trzeba geniuszu, aby zrozumieć różnicę między zawarciem ślubu w USC, a pobraniem odpisu ze ślubu, który mógł być zawarty w kościele.

  Mniej agresji, więcej myślenia. Dwa razy pomyśl zanim coś napiszesz.

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do pseudo "matematyk"

  ect... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  To, że jest gorzej (z tobą) niż można się tego spodziewać, wskazuje twoja odp. "ośla łąko" cyt."nie trzeba geniuszu, aby zrozumieć różnicę między zawarciem ślubu w USC, a pobraniem odpisu ze ślubu,...rozwiń całość

  To, że jest gorzej (z tobą) niż można się tego spodziewać, wskazuje twoja odp. "ośla łąko" cyt."nie trzeba geniuszu, aby zrozumieć różnicę między zawarciem ślubu w USC, a pobraniem odpisu ze ślubu, który mógł być zawarty w kościele." Sam(ma) potwierdzasz, że jednak odpis ślubu kościelnego jest w USC, wiec i statystyki dot. zawartych związków również się tam znajdują, ale tobie barani łbie i miernemu dziennikarzynie za trudno było pomyśleć. Poza tym to nie USC zajmuje się rozwodami (również kościelnymi) tylko sądy. Łatwiej było klepnąć bzdury licząc, że nikt nie zauważy i nie pomyśli. Masz KOMPLEKSY to pewne, ale trzeba wiedzieć co się pisze, a nie pisać co się wie! A tak wychodzisz na idiotę, który(a) "myśli", że zjadł(a) wszystkie rozumy. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dziennik ma spóźniony zapłon i kombinuje jak kon pod górkę!

  ect... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  KOMENTARZE I OCENY POKAZUJĄ SIĘ TUTAJ JAK CHCĄ - PRZYPADEK CZY CENZURA AKSEL SPRINGER?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do - Głupiemu się wydaje, że jest mądry...

  ect... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Skoro do wyliczeń statystycznych brakuje podstawowych danych, to na jakiej podstawie gryzipiórek "Dziennika" tworzy swoje wypociny? Czy on i ty w ogóle wiecie czym jest LOGIKA? NAZIZM ORGANISTY, TO...rozwiń całość

  Skoro do wyliczeń statystycznych brakuje podstawowych danych, to na jakiej podstawie gryzipiórek "Dziennika" tworzy swoje wypociny? Czy on i ty w ogóle wiecie czym jest LOGIKA? NAZIZM ORGANISTY, TO NIE TO SAMO CO ONANIZM NAZISTY! Czy tobie jednak wszystko jedno? Po drugie stwierdziłeś(łaś ), że USC nie ma żadnych danych o ślubach kościelnych. Bardzo ciekawe! Skąd bierzesz odpis aktu ślubu? Od księdza z zakrystii? Idź tym tokiem dalej, to już niedługo będziesz umiał liczyć jak R.Petru - "brawo"zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Głupiemu się wydaje, że jest mądry...

  ect... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  To skoro brakuje w tym podstawowych danych do statystycznych wyliczeń, to na podstawie czego gryzipiórek "Dziennika" wywodzi swoje wypociny? Trzeba cię zapytac czy wiesz czym jest LOGIKA? GDYŻ...rozwiń całość

  To skoro brakuje w tym podstawowych danych do statystycznych wyliczeń, to na podstawie czego gryzipiórek "Dziennika" wywodzi swoje wypociny? Trzeba cię zapytac czy wiesz czym jest LOGIKA? GDYŻ NAZIZM ORGANISTY TO NIE TO SAMO ONANIZ NAZISTY! Czy tobie jednak wszystko jedno?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  500+

  prostytutka! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  zmieniłam zawód dobrze zarabiam kasę z mopku dają to menela wyjebałam!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak sie w domu nie nauczysz sxacunku tolerancji wyroxumialozci

  B (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Kultury i pomocy wspolcmzucia o milozci to i telewizornia nie pomoze w tych czssach tylko ludzie z dobra baza z domu utrzymaja. Zwiszek , patologia bedzie sie patologic a rozwiazle beda sie...rozwiń całość

  Kultury i pomocy wspolcmzucia o milozci to i telewizornia nie pomoze w tych czssach tylko ludzie z dobra baza z domu utrzymaja. Zwiszek , patologia bedzie sie patologic a rozwiazle beda sie rozwialic ," lewacka )europa zapukala dodrzwi polakow zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  HAHAHA

  lump (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Coraz trudniej sprostać wysokim standardom i morale kapitalistycznego ustroju w prawdziwie wolnej Polsce także w tej sferze życia !


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak, za komuny było lepiej

  Jedź do Korei (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  To wina styropianu, Solidarności i kapitalizmu.
  To, że nic ci w życiu nie wyszło również jest winą innych.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!