ŁSSE: 10 firm dostało zezwolenia na inwestowanie, będzie 621...

  ŁSSE: 10 firm dostało zezwolenia na inwestowanie, będzie 621 miejsc pracy [ZDJĘCIA]

  Marcin Bereszczynski

  Dziennik Łódzki

  ŁSSE: 10 firm dostało zezwolenia na inwestowanie, będzie 621 miejsc pracy [ZDJĘCIA]
  1/4
  przejdź do galerii

  ©materiały ŁSSE

  Dziesięć firm dostało w poniedziałek zezwolenia na inwestowanie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Łącznie w ŁSSE działa już ponad 300 firm.
  Firmy, które uzyskały w poniedziałek zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej mają zainwestować 486,7 mln zł, stworzyć 621 miejsc pracy przy deklaracji utrzymania 3.572 etatów. Wśród 10 firm z zezwoleniami są debiutanci oraz firmy, które wystąpiły po drugie lub kolejne zezwolenie.

  - Drugie i kolejne zezwolenie dla jednej firmy ma taką samą wartość, jak pierwsze. Powstaje dzięki niemu tak samo wiele miejsc pracy, a i nakłady inwestycyjne są tak samo duże - mówi Marek Michalik, prezes ŁSSE.


  Zezwolenie na działalność w ŁSSE dostała spółka Globitel, która specjalizuje się w branży IT oraz telekomunikacyjnej. Jest operatorem telekomunikacyjnym, który dostarcza nowoczesne usługi wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologii teleinformatycznych.

  Audyt w ŁSSE w Łodzi. Zwolniono dyscyplinarnie dyrektora departamentu rozwoju i strategii

  Kolejne zezwolenie trafiło do spółki DTW, która została zawiązana, aby zbudować zakład przetwórstwa i magazynowania tłuszczów.

  Kolejną firmą jest Cermont, która specjalizuje się w wytwarzaniu konstrukcji stalowych, projektowaniu i wykonaniu obiektów przemysłowych: stalowych hal magazynowych, produkcyjnych i logistycznych.

  Spółka Union Industries Polska otrzymała drugie zezwolenie. Produkuje włókniny do zastosowań w produkcji wyrobów medycznych i higienicznych.

  Geberit Ozorków dostał już trzecie zezwolenie. Firma specjalizuje się w produkcji kabin prysznicowych, wanien i brodzików akrylowych. Spółka De Veris postawi zakład wytwarzający innowacyjne białka dla żywienia zwierząt hodowlanych oraz domowych. Fresenius Kabi Polska zamierza zastosować innowacyjne komponenty opakowaniowe.

  W strefie zainwestuje także spółka ZPOW Agros Nova, producent dżemów, przetworów, przecierów, soków i napojów. Drugie zezwolenie dostał Mabion, który wprowadza na rynek leki biopodobne. Ma produkować leki przeciw nowotworom. Infosys BPO Poland też otrzymała drugie zezwolenie. To firma wyspecjalizowana w usługach outsourcingu procesów biznesowych. Obecnie Infosys zatrudnia w Łodzi 1,7 tys. osób.

  ŁSSE wydała do tej pory 302 zezwolenia na działalność w Strefie. W 2016 r. ŁSSE wydała 16 zezwoleń, co pozwoliło utworzyć ponad tysiąc nowych miejsc pracy.


  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  HAHAHA - 621 ! 621 ! 621 ! 621 ! 621 !

  lump (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  SS E - wyodrębniona administracyjnie część terytorium kraju, w której działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych warunkach. Przedsiębiorstwa zlokalizowane w SSE mogą otrzymać...rozwiń całość

  SS E - wyodrębniona administracyjnie część terytorium kraju, w której działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych warunkach. Przedsiębiorstwa zlokalizowane w SSE mogą otrzymać m.in. pomoc publiczną w postaci zwolnień podatkowych.
  No i wielki sukces ! 1700 miejsc do obsługi własnego biznesu po ulgowej taryfie. Ile wyniosą te preferencje, dotacje i zwolnienia ?
  Skoro państwowe przedsiębiorstwa nie mogą otrzymać takich udogodnień, żeby prywata mogła grabić, to całe państwo ustanowić SSE i wróci normalność, praca dla wszystkich nie aż 621, normalne wynagrodzenie nie zapomoga i normalne życie nie raj dla bandziorów, złodziei, oszustów i cwaniaków i niewolnictwo dla reszty.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  z czegp pewnie 200, juz wybrano .z konkursow a reszta ma byc silna zdrowa niezawodna

  b (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  100 znajomych,, 100 znajomych znajomych ,

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ŁSE: 621 miejsc pracy

  dobra zmiana (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  I co! Można? A dodatkowo agencje pracy zarobią..

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!