Noc perseidów w Łodzi

  Noc perseidów w Łodzi

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Noc perseidów w Łodzi
  W nocy z soboty na niedzielę można oglądać perseidy. Choć zjawisko jest powszechne, to specjalne atrakcje zaplanowano w Łodzi.
  Noc perseidów w Łodzi
  W Łodzi organizowanych jest kilka imprez związanych z obserwacją spadających gwiazd. Jedna z nich odbędzie się w ogrodzie botanicznym, początek o godz. 21. W ogrodzie pojawią się pracownicy łódzkiego planetarium, którzy opowiedzą o gwiazdach. Bilety wstępu kosztują 8 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy). Kasy będą czynne do północy.

  Noc pod spadającymi gwiazdami zaplanowano też w parku Źródliska w Łodzi (wokół Tubajki). Tutaj także pojawią się astronomowie z łódzkiego planetarium. Odbędzie się również seans plenerowy, a także gra miejska.

  Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.30 od czytania w Tubajce, a lekturą będą „Dzieci pana Astronoma” zmarłej niedawno Wandy Chotomskiej. Odbędą się także konkursy dla najmłodszych. O godz. 21 w parku Źródliska rozpocznie się seans plenerowy „Muminków w pogoni za kometą”.

  O godz. 22 zaplanowano godzinną grę miejską pod tym samym tytułem.

  Kolejne trzy godziny upłyną na obserwowaniu nieba w towarzystwie astronomów, którzy udzielą informacji i odpowiedzą na ewentualne pytania. Nocna impreza w parku zakończy się ok. godz. 1.30.

  Organizatorzy sugerują zabranie koców lub śpiworów, bo obserwacje najlepiej prowadzi się w pozycji leżącej lub półleżącej. Tłumaczą także, że nie jest konieczne zabieranie lunet i teleskopów, gdyż spadające gwiazdy będą widoczne gołym okiem.

  Na podziwianie spadających gwiazd zaprasza także Manufaktura, a konkretnie restauracja Bawełna. Będzie można je oglądać z leżaków przed restauracją oraz ze środka lokalu: na piętrze odbędzie się transmisja. Gwiazdy będzie można podziwiać do godz. 4.

  Perseidy będzie można także oglądać z leżaków na dachu Sukcesji. Przewidziane są konkursy z nagrodami, będzie można także taniej się napić.

  Perseidy, czyli drobinki pozostawione w przestrzeni kosmicznej przez kometę Swift-Tuttle, będą widoczne także w innych miejscach regionu i kraju. Najlepiej wybrać się w miejsce, które jest oddalone od świateł miejskich. W mieście można zobaczyć tylko najjaśniejsze meteory.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No i kicha

   Tarnowianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ja mieszkam w Tarnowcu k.Tarnowa i nie musze nigdzie chodzić tylko wystawiam lezak i ogladam:p i wszystko pod reka jest....wpadlbym ale po co

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu