Orkan Grzegorz. Jak przejdzie przez Polskę? [MAPY, PROGNOZA]

  Orkan Grzegorz. Jak przejdzie przez Polskę? [MAPY, PROGNOZA]

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  ORKAN GRZEGORZ ZBLIŻA SIĘ DO POLSKI - KTÓRĘDY PRZEJDZIE ORKAN GRZEGORZ PRZEZ POLSKĘ

  ORKAN GRZEGORZ ZBLIŻA SIĘ DO POLSKI - KTÓRĘDY PRZEJDZIE ORKAN GRZEGORZ PRZEZ POLSKĘ ©Jaroslaw Jakubczak / Polska Press

  Orkan Grzegorz nadciąga nad Polskę od północnego zachodu. Najmocniej będzie wiało w naszym kraju w nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielne przedpołudnie. Oczywiście siła wiatru z jaką będziemy mieli do czynienia zależy od tego, w którym rejonie Polski mieszkamy. Najgorzej będą mieli mieszkańcy województw zachodniopomorskiego oraz pomorskiego, ale bardzo silny wiatr wedrze się klinem także w centralną Polskę, obejmie województwa od lubuskiego, przez wielkopolskie po łódzkie. Mocno ma również wiać na Dolnym Śląsku. Jak Orkan Grzegorz przejdzie przez Polskę? Zobaczcie na poniższych mapach prognozowaną prędkość wiatru w wybranych rejonach kraju.
  ORKAN GRZEGORZ ZBLIŻA SIĘ DO POLSKI - KTÓRĘDY PRZEJDZIE ORKAN GRZEGORZ PRZEZ POLSKĘ

  ORKAN GRZEGORZ ZBLIŻA SIĘ DO POLSKI - KTÓRĘDY PRZEJDZIE ORKAN GRZEGORZ PRZEZ POLSKĘ ©Jaroslaw Jakubczak / Polska Press

  ORKAN GRZEGORZ W POLSCE - 28-29.10.2017 - KTÓRĘDY I KIEDY PRZEJDZIE ORKAN GRZEGORZ - SILNY WIATR DO 110 KM/H

  To nie będzie spokojny weekend przed dniem Wszystkich Świętych. Choć wiele osób planowało porządki na cmentarzach przed pierwszym listopada, Orkan Grzegorz może wywrócić te plany do góry nogami. Kilka tygodni temu zmagaliśmy się w Polsce z Orkanem Ksawery, teraz z północy i północnego-zachodu nadciąga do nas Orkan Grzegorz. Skąd coraz częstsze "odwiedziny" Orkanów w Polsce?

  Zdaniem dr Marka Błasia, klimatologa z Uniwersytetu Wrocławskiego powinniśmy być gotowi na takie załamania pogody, bo na przełomie października i listopada to nic nadzwyczajnego.
  – Powodem jest niż, który tworzy się nad Oceanem Atlantyckim. Rośnie różnica pomiędzy temperaturą oceanu, który jest jeszcze ciepły po lecie, a ląd jest już wychłodzony. Jeśli znad północnej Kanady napływa chłodne powietrze i kontaktuje się z ciepłym atlantyckim, niże tworzą się mniej więcej nad Islandią – wyjaśnia dr Błaś.

  ORKAN GRZEGORZ W POLCE

  - KIEDY NADEJDZIE NAJSILNIEJSZY WIATR?
  Tutaj synoptycy nie są zgodni. Część z nich mówi, że najsilniej będzie wiało w nocy z soboty na niedzielę, inni, że kumulacja przyjdzie dopiero w niedzielę przed południem. Poniżej prezentujemy najświeższe mapy niemieckich meteorologów, którzy prognozują zjawiska w naszej części Europy z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wynika z nich, że największa siła wiatru będzie w Polsce około godz. 10 w niedzielę. Oto szczegóły:

  ORKAN GRZEGORZ W POLSCE - SOBOTA, godz. 20 - GDZIE WIEJE NAJMOCNIEJ ORKAN GRZEGORZ [MAPA PONIŻEJ]

  W sobotę wieczorem Orkan Grzegorz pojawi się już nad Bałtykiem. W całym kraju będzie wiało mocno, ale prędkość wiatru nie powinna przekraczać 50/60 km/h. Najmocniejsze podmuchy wiatru nad samym Bałtykiem, w okolicach Szczecina i Koszalina.
  źródło: kachelmannwetter.com

  ORKAN GRZEGORZ W POLSCE - SOBOTA/NIEDZIELA, godz. 0.00 - GDZIE WIEJE NAJMOCNIEJ ORKAN GRZEGORZ [MAPA PONIŻEJ]

  O północy z soboty na niedzielę bez większych zmian. Najsilniejsze podmuchy wiatru w województwie zachodniopomorskim nas samym morzem oraz na Dolnym Śląsku w górach - w Karkonoszach oraz w Kotlinie Kłodzkiej.
  źródło: kachelmannwetter.com

  ZOBACZ TAKŻE: ORKAN GRZEGORZ WE WROCŁAWIU - DRZEWO PRZEWRÓCIŁO SIĘ NA BUDYNEK
  ORKAN GRZEGORZ W POLSCE - NIEDZIELA, godz. 4.00 - GDZIE WIEJE NAJMOCNIEJ ORKAN GRZEGORZ [MAPA PONIŻEJ]

  O godzinie 4 nad ranem w niedzielę w prognozie widać już zmiany i orkan przesuwający się nad Polskę. Wiatr wiejący już około 70 km/h pojawi się w trzech zachodnich województwach Polski: zachodniopomorskim, lubuskim oraz dolnośląskim.
  źródło: kachelmannwetter.com

  ORKAN GRZEGORZ W POLSCE - NIEDZIELA, godz. 6.00 - GDZIE WIEJE NAJMOCNIEJ ORKAN GRZEGORZ [MAPA PONIŻEJ]

  Orkan wdziera się do Polski kilkoma klinami od zachodu i północnego-zachodu. Pojawiają się miejsca, gdzie wiatr przekroczy nawet 80 km/h. O 6 nad ranem w niedzielę tak ma być w okolicach Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry oraz w zachodniej części Dolnego Śląska.
  źródło: kachelmannwetter.com

  ORKAN GRZEGORZ W POLSCE - NIEDZIELA, godz. 8.00 - GDZIE WIEJE NAJMOCNIEJ ORKAN GRZEGORZ [MAPA PONIŻEJ]

  O godzinie 8 najmocniej ma wiać na Dolnym Śląsku, na zachód od Wrocławia. W okolicach Legnicy, Świdnicy cz Wałbrzycha wiatr może przekroczyć 100 kilometrów na godzinę, a w Karkonoszach nawet 150 km/h.
  źródło: kachelmannwetter.com

  ORKAN GRZEGORZ W POLSCE - NIEDZIELA, godz. 10.00 - GDZIE WIEJE NAJMOCNIEJ ORKAN GRZEGORZ [MAPA PONIŻEJ]

  W niedzielę o godz. 10 wciąż utrzymuje się wiatr w granicach 90-100 km/h. Najmocniej ma wiać na Dolnym Śląsku, ale także w Lubuskiem i w Wielkopolsce oraz na Opolszczyźnie.
  źródło: kachelmannwetter.com

  ORKAN GRZEGORZ W POLSCE - NIEDZIELA, godz. 12.00 - GDZIE WIEJE NAJMOCNIEJ ORKAN GRZEGORZ [MAPA PONIŻEJ]

  W niedzielne południe strefa najsilniejszych wiatrów przesuwa się już na zachód. Orkan ma odpuścić wzdłuż zachodniej granicy, a wiatr wzmoże się na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku czy w Łódzkiem. Pojawią się także podmuchy przekraczające 80 km/h w Małopolsce.
  źródło: kachelmannwetter.com

  ORKAN GRZEGORZ W POLSCE - NIEDZIELA, godz. 14.00 - GDZIE WIEJE NAJMOCNIEJ ORKAN GRZEGORZ [MAPA PONIŻEJ]

  Godz. 14 w niedzielę to największy wiatr w pasie biegnącym przez środkową Polskę - od Trójmiasta przez Toruń i Łódź do Krakowa.
  źródło: kachelmannwetter.com

  ORKAN GRZEGORZ W POLSCE - NIEDZIELA, godz. 16.00 - GDZIE WIEJE NAJMOCNIEJ ORKAN GRZEGORZ [MAPA PONIŻEJ]

  Orkan przesuwa się zdecydowanie na wschód. Najmocniej wieje na wschód od linii Łodzi, ale wiatr nie powinien przekroczyć tam prędkości 80-90 km/h. Na zachodzie Polski już spokojniej - w porywach około 60 km/h.
  źródło: kachelmannwetter.com

  ORKAN GRZEGORZ W POLSCE - NIEDZIELA, godz. 20.00 - GDZIE WIEJE NAJMOCNIEJ ORKAN GRZEGORZ [MAPA PONIŻEJ]

  Podmuchy przekraczające 70 km/h już tylko w dwóch województwach: lubelskim i podkarpackim. W reszcie kraju wietrznie, ale maksymalnie do 50 km/h.

  ORKAN GRZEGORZ W POLSCE 28/29.10.2017 - KTÓRĘDY PRZECHODZI ORKAN GRZEGORZ MAPA INTERAKTYWNA - ORKAN GRZEGORZ NA ŻYWO NA MAPIE:  RADAR WIATROWY - GDZIE JEST ORKAN GRZEGORZ

  ORKAN GRZEGORZ W POLSCE

  - JAK SIĘ ZABEZPIECZYĆ?

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (22)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niemieckie prognozy

  Pisior (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Danzing ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Orkan Grzegorz

  Oliwia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Całą noc niemogłam spać a przez dzień byłam w pokoju I nadal jestem kiedy konoec orkanu?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kara boska

  o_Misjonarz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8


  Za jakie grzechy ta ich transcendencja zwana " Pan Bóg" tak ten katolicki do "bulu" naród doświadcza? Jeszcze nie zdołał otrząsnąć się ze skutków poprzedniej nawałnicy i już zsyła kolejnego - tym...rozwiń całość


  Za jakie grzechy ta ich transcendencja zwana " Pan Bóg" tak ten katolicki do "bulu" naród doświadcza? Jeszcze nie zdołał otrząsnąć się ze skutków poprzedniej nawałnicy i już zsyła kolejnego - tym razem w wydaniu orkanu św. Grzegorza.
  Znawcy powiadają, że to kara za uprawiane bałwochwalstwo.
  Polacy, zaprawdę powiadam Wam - myślenie nie boli. - Religia, czyli ideologia konsekrowanych pasożytów, oparta na bliskowschodniej Baśni z Tysiąca i Jednej Nocy, jest jednym ze sposobów na okradanie ludzi naiwnych. To jest obrzydliwe. Wiedzą ci szamani jak jest ludziom ciężko a mimo to szantażują, ogłupiają i wyłudzają ciężko zarobione pieniądze w zamian za urojoną i obłudną gwarancję jakiegoś zbawienia.
  +++++++++++++++++++++++
  Pan Grzegorz nie oszczędził też „bożego domu” czyli bazyliki tak zwanego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie. Orkan uszkodził dach świątyni.
  Przecież o dawna informuję gawiedź, że ten ich Bóg nie mieszka w świątyniach ręką ludzka zbudowanych (nawet w tabernakulum) i to nie jest moje odkrycie:
  Dzieje 17. 24 "Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką".
  Chociaż u Kowalskiego w piwnicy może być.
  Nie czytają Pisma, uprawiają bałwochwalstwo i świętokradztwo, oszukują owieczki i takie są tego efekty.
  Kara boska!

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Krakow dzisiaj bez smogu

  Obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Oby tylko szkód nie narobiło i nieszczęść..

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Te wszystkie mapy to prognozy,

  mietek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  żadna z nich nie pokazuje aktualnej sytuacji.
  A ta wygląda mniej więcej tak: centrum niżu przesunęło się już nad północno-wschodnią Polskę, od zachodu następuje wzrost ciśnienia, na wschodzie...rozwiń całość

  żadna z nich nie pokazuje aktualnej sytuacji.
  A ta wygląda mniej więcej tak: centrum niżu przesunęło się już nad północno-wschodnią Polskę, od zachodu następuje wzrost ciśnienia, na wschodzie jeszcze spada. Chmury typu burzowego w większości przesunęły się nad południowo-wschodnią część kraju, na pozostałym obszarze opadów coraz mniej. Najsilniejszy wiatr jest na południowym zachodzie i południu. We Wrocławiu maksymalny poryw wiatru wyniósł 115 km, na Śnieżce 180.Na południu łódzkiego maksymalne porywy wiatru są o kilkanaście kilometrów silniejsze niż w Łodzi (Wieluń, Sulejów 76km, Łódź 61).Przechodzi front chłodny, wiatr zmienia kierunek z południowo-zachodniego na północno- zachodni. Temperatura w dzień nie wzrośnie, przy szybkich zmianach ciśnienia wiatr może być jeszcze silny, ale od zachodu stopniowo słabnący.
  W Niemczech już obniżono stopnie ostrzeżeń przed wiatrem... zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mapy

  Bilewiczowszczynski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Mapa Windy jest aktualizowana na biezaco.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale to jest PROGNOZA!

  mietek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Skoro można z niej odczytać jaki wiatr będzie w środę 1 listopada (przesuń sobie palcem ten prostokąt nad linią u dołu). A jak każda prognoza raz jest bardziej, a innym razem mniej trafiona...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Upańskie ssaki leśne po 30 w paszczu

  pis po jedno zło (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

  uważajta bo was zmiecie na upadlinę.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Srałeś?

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Bo ci z ust śmierdzi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Orkan KsAwErY dmuchnął mnie i zmoczył

  mblondyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  ledwo wyszłam z pracy..... brrrrrr, wrocławiaki co wy w tym mieście wyprawicie????, to wszystko wasza wina :)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hop hop

  Witold Śruta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Ja pragnę wewnętrznie, aby orkan nazwać Pietrkiem!

  Mariuszku wracaj do żony!
  Już codziennie o ciebie pyta. Chcesz spijać resztki po Ksawerym?
  Ja już nie mam siły jej dogadzać. Wczoraj się...rozwiń całość

  Ja pragnę wewnętrznie, aby orkan nazwać Pietrkiem!

  Mariuszku wracaj do żony!
  Już codziennie o ciebie pyta. Chcesz spijać resztki po Ksawerym?
  Ja już nie mam siły jej dogadzać. Wczoraj się ledwo wygrałem. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poludnie...

  Asia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  Na...poludniu...grzegosz realnie nie byl tak odczuwalny jak ksawery...nie mial wiekszej sily niz ksawery..moze dla województwa pomoskiego..wschodniopomorskiego..czy okolic wiekszych rzek..dokucza...rozwiń całość

  Na...poludniu...grzegosz realnie nie byl tak odczuwalny jak ksawery...nie mial wiekszej sily niz ksawery..moze dla województwa pomoskiego..wschodniopomorskiego..czy okolic wiekszych rzek..dokucza bardziej ale tu jak troszke..mocniejszy wiatr i nie wialo mocniej niz ksawery i nie wieje.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Taa, a to za oknem to co?

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Też jestem z południa, a to co momentami się dzieje to nie zabawa! Kierowcy uważajcie!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kto za to odpowiada w gminach?

  folik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

  Czy decyzji o konieczności wycinek drzew nie powinni wydawać dendrolodzy. Problem w całym kraju. Nikt nie sprawuje opieki nad drzewostanem - zwłaszcza w miastach, przy liniach energetycznych,...rozwiń całość

  Czy decyzji o konieczności wycinek drzew nie powinni wydawać dendrolodzy. Problem w całym kraju. Nikt nie sprawuje opieki nad drzewostanem - zwłaszcza w miastach, przy liniach energetycznych, kolejowych, wzdłuż dróg. Drzewa sadzone byle jak i byle gdzie - małe drzewko inaczej wygląda za 20 lat. Każdy sadzi jak jemu pasuje ale potem już nie interesuje się rosnącym drzewem. Jak jest wysokie to nie koryguje korony, gałęzi. Wtedy drzewo jest problemem społecznym i miasta. Dlatego musi być egzekwowana funkcja dendrologa miejskiego. To on jest odpowiedzialny za inwentaryzację drzewostanu i określania konieczności zabiegów pielęgnacyjnych. Drzewa stanowią olbrzymie zagrożenie, kiedy ich stan jest opłakany. W miastach - zwłaszcza topole - ich korzenie czynią olbrzymie szkody dla inżynierii podziemnej. Często system korzeniowy drzew jest kiepski i nie wytrzymuje naporu silnych wiatrów i drzewa przewracają się na budynki, samochody - czynią szkody. Dlaczego na posadzenie drzew w obrębie miasta nie wydaje sie decyzji - tak jak na obiekt budowlany. Po 10-ciu latach to drzewo jest chronione prawem pomimo, że jego lokalizacja - zwłaszcza blisko budynku jest zagrożeniem. Wszystko ma swoje miejsce i drzewa też - na terenach zielonych, parkach. Przy budynkach tylko niskie drzewa i krzewy. Taki bałagan jest w całym kraju. Dlaczego nie wycina się drzew rosnących blisko jezdni, torów kolejowych w odległości równej lub większej niż wysokości drzew?
  Drzewa zagrażają budynkom. Wycinać topole w miastach - to jest drzewny chwast.
  Gdzie są dendrolodzy od pilnowania drzewostanu w miastach?
  Czy musimy patrzeć na tragedie mieszkańców miast?
  Drzewa w parkach, lasach, puszczach.
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  U mnie w gminie na przykład

  ogrodnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  tymi sprawami zajmuje się młody człowiek, który niespecjalnie rozróżnia gatunki drzew, ale za to jest synem radnego.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Najbardziej będzie wiało jutro od rana do południa

  A. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Wystarczy zobaczyć prognozy numeryczne przedstawiane przez polskich łowców burz.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  [QUIZ] Czy żyjesz ekologicznie? Rozwiąż QUIZ i zobacz czy jesteś EKO

  [QUIZ] Czy żyjesz ekologicznie? Rozwiąż QUIZ i zobacz czy jesteś EKO

  MISTRZOWIE URODY. Zgłoś i głosuj!

  MISTRZOWIE URODY. Zgłoś i głosuj!

  Koniec użytkowania wieczystego. Nadchodzi długo oczekiwane uwłaszczenie milionów Polaków.

  Koniec użytkowania wieczystego. Nadchodzi długo oczekiwane uwłaszczenie milionów Polaków.

  Nasza akcja charytatywna

  Nasza akcja charytatywna