Oszustwa metodą "na policjanta". Policjanci odzyskali...

  Oszustwa metodą "na policjanta". Policjanci odzyskali wachlarz z obrazem Kossaka [ZDJĘCIA]

  red

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Oszustwa metodą "na policjanta". Policjanci odzyskali wachlarz z obrazem Kossaka [ZDJĘCIA]
  1/5
  przejdź do galerii

  ©policja

  Policjanci odzyskali zabytkowy wachlarz z obrazami Wojciecha Kossaka, Stanisława Lentza i Michała Wywiórskiego. Dzieło sztuki właścicielka przekazała oszustom działającym metodą "na policjanta". Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.
  Z 81-letnia mieszkanką łódzkiego Polesia skontaktowali się oszuści podający się za funkcjonariuszy CBŚP. Twierdzili, że rozpracowują grupę przestępów okradających seniorów. Zapewniali, że zatrzymanie oszustów będzie możliwe tylko dzięki współpracy seniorki z CBŚP.

  - Po kolejnym telefonie pokrzywdzona zgodnie z instrukcjami przekazała kurierowi kilkadziesiąt tysięcy złotych i dodatkowo zabytkowy wachlarz z dziełem Kossaka wyceniony na około 60 tysięcy złotych.
  Krótko po tym zdarzeniu zorientowała się, że została oszukana i nie pomagała policjantom, a przestępcom - relacjonuje mł. insp. Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali w jednym z łódzkich mieszkań kilku podejrzewanych.

  Zarzuty dotyczące oszustwa usłyszało trzech mężczyzn w wieku 23, 28 i 37 lat. Zostali oni tymczasowo aresztowani. Policja informuje, że mają oni na swoim koncie zdecydowanie więcej podobnych przestępstw. Teraz grożą im kary do 12 lat więzienia.


  Oszustwa metodą "na wnuczka". Policja apeluje

  Przestępcy działający metodą "na wnuczka” czy „na policjanta" wciąż oszukują, głównie starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów.

  Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, od dawno niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów nie muszą zakończyć się naszą finansową porażką, jeżeli będziemy przestrzegać dwóch podstawowych zasad:

  1. Policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji.

  2. Policja nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!

  Nie dajmy się oszukać! Omawiajmy nietypowe sytuacje, które nas spotykają z innymi członkami rodziny, a wszelkie podejrzane prośby o pożyczenie pieniędzy zgłaszajmy na Policję
  Źródło: Komenda Główna Policji  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda pracy Policji i Prokuratury

   PPRŁW Alina H. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wielkie artykuły w gazetach i całym internecie, wielkie informację o zatrzymaniach w domach i aresztach, tyle pracy Prokuratora i Policji w trakcie śledztwa, straszne przestępstwo za które grozi 12...rozwiń całość

   Wielkie artykuły w gazetach i całym internecie, wielkie informację o zatrzymaniach w domach i aresztach, tyle pracy Prokuratora i Policji w trakcie śledztwa, straszne przestępstwo za które grozi 12 lat, a koniec z końcem, oszuści dostają po 2,5 roku więzienia, z czego rok już odsiedzieli w areszcie, są z siebie dumni, mają już poważanie na mieście jako ci "Lepsi", "Gity" , mają pochowane pieniądze z poprzednich oszustw gdzieś po kątach, i za chwilę znowu będą okradać ludzi w ten sam sposób.
   Odechciewa się pracować w wymiarze sprawiedliwości w tym chorym kraju.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem