Przesunięte terminy otwarcia ofert na trasę S14 i tunel pod...

  Przesunięte terminy otwarcia ofert na trasę S14 i tunel pod Łodzią

  Marcin Bereszczynski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Przesunięte terminy otwarcia ofert na trasę S14 i tunel pod Łodzią

  ©Dariusz Gdesz/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Tylko jedno konsorcjum zgłosiło się do drugiego etapu budowy przystanków kolejowych dla ŁKA. Przesunięto terminy otwarcia ofert na tunel i S14
  Przesunięte terminy otwarcia ofert na trasę S14 i tunel pod Łodzią

  ©Dariusz Gdesz/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Duża liczba zapytań od wykonawców zainteresowanych złożeniem oferty spowodowała przesunięcie terminów przetargowych na realizację strategicznych inwestycji transportowych dla aglomeracji łódzkiej. Chodzi o budowę zachodniej obwodnicy Łodzi, czyli drogi ekspresowej S14 od węzła Emilia do Łodzi Lublinka, i tunelu średnicowego łączącego Łódź Fabryczną z Łodzią Kaliską i Łodzią Żabieńcem. W środę miało odbyć się otwarcie ofert na obie inwestycje.
  W przypadku trasy S14 przesunięto termin na 7 lutego, a otwarcie ofert na tunel przełożono na 22 lutego. - Termin składania ofert został przesunięty z powodu bardzo dużej liczby zapytań od wykonawców zainteresowanych złożeniem swojej oferty - mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK. - Zmiana tego terminu nie ma wpływu na zakładany harmonogram prac.

  Przypomnijmy, że tunel kolejowy ma być zbudowany do 2022 r. Szacunkowy koszt to 2 mld zł. W tunelu mają powstać dwie stacje: Łódź Centrum (u zbiegu al. Kościuszki, ul. Zachodniej i ul. Zielonej) i Łódź Manufaktura (u zbiegu ulic Ogrodowej i Karskiego). Pierwotnie termin składania ofert na realizację tej inwestycji był ustalony na 11 stycznia, później przesunięto go na 1 lutego, a wczoraj ustalono trzeci termin.

  CZYTAJ TEŻ: Tunel średnicowy pod Łodzią ma być gotowy przed Expo 2022

  Budowa S14 powinna zakończyć się w 2020 r. Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez Jerzego Szmita, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, w maju powinno dojść do podpisania umów z wykonawcami S14, a rozpoczęcie robót zaplanowano na czerwiec. Pierwszy etap przetargu rozpisano w 2015 r. Wyłoniono firmy, które mają potencjał, aby zrealizować inwestycję. Obecnie trwa drugi etap na wyłonienie wykonawcy. Budowę podzielono na dwa odcinki. Pierwszy - południowy - chce zbudować 21 firm, a północny 20 podmiotów.

  CZYTAJ TEŻ: Budowa S14: rusza drugi etap przetargu na wykonawcę zachodniej obwodnicy Łodzi

  W środę, doszło do otwarcia ofert w przetargu na trzecią ważną inwestycję. Chodzi o budowę kolejnych stacji dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Powstaną Łódź Radogoszcz Wschód, Łódź Warszawska, Łódź Retkinia i Łódź Dąbrowa. Powstanie też mijanka przy Łodzi Marysinie, aby usprawnić połączenia Łódź - Zgierz, gdzie jest linia jednotorowa. Przebudowane zostaną węzły komunikacyjne przy stacjach Łódź Marysin, Łódź Arturówek i Łódź Stoki. Stacje mają być blisko przystanków komunikacji miejskiej. Do tego przetargu zgłosiło się jedno konsorcjum IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo. Cena w ofercie to 971 121,90 zł.

  - Oferta będzie analizowana pod względem formalnym - mówi Arnold Lorenc z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

  CZYTAJ TEŻ: Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Nowe pociągi dojadą z końcem 2018 r.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!