Urząd Miasta Łodzi znów próbuje sprzedać ośrodek w Rowach

  Urząd Miasta Łodzi znów próbuje sprzedać ośrodek w Rowach

  Marcin Bereszczynski

  Dziennik Łódzki

  Urząd Miasta Łodzi znów próbuje sprzedać ośrodek w Rowach

  ©mat. prasowe

  Łódzki magistrat chce sprzedać ośrodek wczasowy w Rowach. Cena wywoławcza to 3 mln zł, w pierwszym przetargu wynosiła 5,5 mln zł.
  Urząd Miasta Łodzi znów próbuje sprzedać ośrodek w Rowach

  ©mat. prasowe

  Ośrodek wczasowy w Rowach znajduje się 250 metrów od plaży, ale trudno znaleźć chętnego do kupna tej nieruchomości, która obciąża budżet Łodzi. Ośrodek powstał w latach 70. ubiegłego wieku. W jego skład wchodzi dom wczasowy, budynek kolonijny i 20 domków campingowych. Powierzchnia ośrodka to prawie 25 tys. mkw. Magistrat chce sprzedać użytkowanie wieczyste obiektu i prawo własności do budynków. Właścicielem gruntów jest gmina Ustka.


  Władze Łodzi już kilka razy wystawiały nieruchomość na sprzedaż. Pierwsza cena wywoławcza wynosiła 5,5 mln zł. Chętnych nie było, więc cenę obniżano. Zrezygnowano z przetargów i rozpoczęto rokowania. Półtora roku temu znalazł się chętny do nabycia nieruchomości za 2,9 mln zł. Do transakcji jednak nie doszło, więc magistrat znów chce rozpocząć procedurę sprzedaży ośrodka w Rowach.

  CZYTAJ TEŻ: Urząd Miasta Łodzi sprzedał wreszcie ośrodek w Rowach. Teraz czas na Bory Tucholskie

  - Strony nie porozumiały się co do ostatecznych warunków umowy, a co za tym idzie, protokół z rokowań nie został podpisany. Nieruchomość zostanie wystawiona na przetarg nieograniczony. Cena wywoławcza wyniesie 3 mln zł. Spodziewamy się ogłoszenia przetargu w kwietniu - powiedziała Aleksandra Hac z Urzędu Miasta Łodzi.

  Ośrodek w Rowach znacznie obciąża budżet Łodzi. Roczna opłata z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości wyniosła w ubiegłym roku 85,6 tys. zł. Podatek od nieruchomości to prawie 41 tys. zł, a podatek leśny 51 zł.

  Magistrat ma jeszcze jeden ośrodek wczasowy, ale nie jest on na sprzedaż. To pensjonat w Zakopanem znajdujący się blisko Krupówek. Znajduje się w nim osiem pokoi, które są wynajmowane cały rok. Obiekt nie przynosi strat, dlatego nie zdecydowano się na jego sprzedać. Zakopiański pensjonat został przejęty przez magistrat od MPK w 1999 r. Był rekompensatą za zaległości podatkowe tej spółki.

  CZYTAJ TEŻ: Urząd Miasta Łodzi znowu sprzedaje ośrodek w Rowach

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ależ z Pana żartowniś!

  O.B. Serwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Cytat: "Ośrodek w Rowach znacznie obciąża budżet Łodzi. Roczna opłata z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości wyniosła w ubiegłym roku 85,6 tys. zł. Podatek od nieruchomości to prawie 41...rozwiń całość

  Cytat: "Ośrodek w Rowach znacznie obciąża budżet Łodzi. Roczna opłata z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości wyniosła w ubiegłym roku 85,6 tys. zł. Podatek od nieruchomości to prawie 41 tys. zł, a podatek leśny 51 zł".

  A więc rocznie obciążenie jest równe: 85 600+41 000+51=126 651 zł, czyli około 130 000 zł.
  Według Pana to znaczne obciążenie.

  Dla porównania obciążenie, jakie generuje łódzkie lotnisko: 47 000 000 zł straty za rok 2016 (źródło: http://www.dzienniklodzki.pl/aktualnosci/a/lotnisko-w-lodzi-szuka-oszczednosci-i-zapowiada-zwolnienia-pracownikow,11749668/), a jego jakoś na sprzedaż nie wystawiono. Cóż więc znaczy jakieś marne 130 000 zł rocznie?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale lotnisko to suto napełnione koryto i przy nim cały tłum.

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  A w Rowach sezon trwa góra 3 miesiące i nawet gdyby ośrodek funkcjonował, to wystarczy jeden kierownik i 5 zastępców i żadnych rad nadzorczych. prezesów, dyrektorów komórek i wydziałów, rzeczników...rozwiń całość

  A w Rowach sezon trwa góra 3 miesiące i nawet gdyby ośrodek funkcjonował, to wystarczy jeden kierownik i 5 zastępców i żadnych rad nadzorczych. prezesów, dyrektorów komórek i wydziałów, rzeczników prasowych. Ps. pozdrowienia dla byłych i obecnych rzeczniczek.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!