Wakacje 2017: w mieście też można latem odpocząć

  Wakacje 2017: w mieście też można latem odpocząć

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Jogę na świeżym powietrzu można praktykować w dwóch parkach: na Zdrowiu i Źródliska II

  Jogę na świeżym powietrzu można praktykować w dwóch parkach: na Zdrowiu i Źródliska II ©Krzysztof Szymczak

  Zajęcia sportowe, plastyczne, spacery i targi to wakacyjne propozycje łódzkich parków. Można też odpocząć w Porcie Łódź.
  Jogę na świeżym powietrzu można praktykować w dwóch parkach: na Zdrowiu i Źródliska II

  Jogę na świeżym powietrzu można praktykować w dwóch parkach: na Zdrowiu i Źródliska II ©Krzysztof Szymczak

  Przez całe wakacje w łódzkich parkach odbywać się będą cykliczne zajęcia sportowe i artystyczne. Są one bezpłatne, a większość nie wymaga zapisów.

  W poniedziałek początek cyklu zajęć sportowych z Naturalfit w parku Zaruskiego na Stokach. Przez całe wakacje w poniedziałki o godz. 18 organizowane będą zajęcia „Zdrowy kręgosłup”, w środy o godz. 18 - „Płaski brzuch”. Zajęcia trwają 45 minut, wstęp wolny.


  W niedzielę rozpoczynają się letnie zajęcia jogi w parku Źródliska II. Centrum Hatha-Jogi Michała Szczepanika zaprasza w każdą niedzielę o godz. 10 na polanę za Muzeum Kinematografii. Ostatnie zajęcia odbędą się 3 września.

  Zajęcia z jogi odbywać się też będą w każdą niedzielę o godz. 13 w parku na Zdrowiu (Piłsudskiego) na polanie koło stawu przy alei Gen. Orlicz-Deresza. Zajęcia poprowadzą nauczyciele z centrum Hello Yoga. Należy zabrać matę, koc lub duży ręcznik. Wstęp jest wolny.

  Klub Eksplozja zaprasza w każdą środę lata w godz. 18-19.30 do parku Julianowskiego (Mickiewicza) na zajęcia pilatesu. Wstęp jest wolny, zajęcia są na dużej polanie w centrum parku koło stawu i placu zabaw.

  W każdą środę lata o godz. 18 można malować parkową przyrodę podczas zajęć z pracownią Oko. Zajęcia składają się ze spaceru i części artystycznej. Odbywają się w dwóch grupach: dla dzieci od lat 7 i dla dorosłych. Każde spotkanie odbędzie się w innym parku, pierwszy będzie park na Zdrowiu. Obowiązują zapisy: 531 400 882, 790 607 786, pracownia@ oko.edu.pl.

  Pijalnia i śniadania

  W letnie soboty w parku Źródliska I organizwane są Parki Śniadaniowe. W godz. 9 -13 wokół domku ogrodnika i kawiarni Tubajka pojawiają się stoiska z przekąskami, ciastami i lodami. Można je kupić i zjeść na miejscu przy ustawionych w parku stolikach.

  Są też dodatkowe atrakcje: zabawki i animacje dla dzieci, leżaki, zajęcia sportowe. W tym tygodniu o godz. 11 kobiety w ciąży i z małymi dziećmi (do 3 lat) mogą wziąć udział we wspólnym treningu. Należy wziąć strój sportowy i koce lub ręczniki piknikowe.

  Natomiast od wtorku w parku Źródliska I czynna będzie przenośna pijalnia wód mineralnych. W każdy wtorek i czwartek do 7 września w godz. 11-13 będzie można degustować wody: Kryniczankę, Zubera, Jana i Słotwinkę.

  Wtorkowe spacery

  Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi zaprasza na cykl „Chodź do parku. Jest wtorek”. W tym roku będą się cztery spacery śladem czterech łódzkich kultur. Wszystkie spacery rozpoczynać się będą we wtorki o godz. 17, są bezpłatne

  Cykl zostanie zainaugurowany w najbliższy wtorek spacerem szlakiem polskiej Łodzi. Zbiórka uczestników na Starym Rynku (róg ul. Zgierskiej i Pod-rzecznej) o godz. 17.

  11 lipca tematem będzie Łódź rosyjska. Zbiórka przy bramie wejściowej na cmentarz prawosławny przy ul. Ogrodowej. 18 lipca tematem będzie Łódź żydowska, zbiórka przy bramie na cmentarz żydowski przy ul. Zmiennej. 25 lipca tematem będzie Łódź niemiecka. Spacer rozpocznie się przed kaplicą Scheiblera na cmentarzu ewangelickim przy ul. Ogrodowej.

  Sportowo z MOSiR-em

  Tradycyjnie bezpłatne zajęcia sportowe dla młodzieży organizuje w wakacje łódzki MOSiR. Dostępne są dla osób indywidualnych bez zapisów.

  W kilku obiektach odbywać się będzie Technikum Piłkarskie MOSiR Łódź. Na orliku przy ul. Karpackiej 61 zajęcia odbywają się we wtorki i piątki o godz. 17, oraz w poniedziałki i środy o godz. 15. Na orliku Stawy Jana przy ul. Rzgowskiej 245 ćwiczyć można w poniedziałki i czwartki w godz. 15. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

  Na orliku przy ul. Małachowskiego 5 młodzież w wieku 10-16 lat może ćwiczyć koszykówkę. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki od godz. 17.

  Zajęcia z tenisa stołowego organizowane są w hali sportowej przy ul. Małachowskiego 7. Przeznaczone są dla uczniów w wieku 7-16 lat. Zajęcia odbywają się do 21 lipca oraz od 21 do 31 sierpnia we wtorki i czwartki o godz. 13. Grę w tenisa stołowego można też ćwiczyć przez całe wakacje w hali sportowej przy ul. Skorupki 21 codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 14-15.30. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny i nie wymaga zapisów.

  Zapisać trzeba się na zajęcia z gimnastyki sportowej dla dzieci i młodzieży (3-18 lat), które odbędą się 8 i 22 lipca oraz 5 i 12 sierpnia o godz. 11 w hali przy ul. Karpackiej 61. Można to zrobić telefonicznie: 42 27 21 428 lub mejlowo: dzial.sportu@ mosir.lodz.pl.

  Wakacje w Porcie Łódź

  Specjalne atrakcje przygotował na lato Port Łódź (ul. Pabianicka 245). Przez całe lato działać będzie bezpłatna strefa wypoczynkowa na patio. Staną tam leżaki, hamaki, kosze plażowe, piaskownica i dmuchaniec dla najmłodszych.

  Dodatkowe atrakcje pojawią się w weekendy. W soboty i w niedziele od godz.12 do 20 atrakcje dla dzieci i dorosłych zapewniać będzie wrotkarnia Kołowrotki znana łodzianom z Piotrkowskiej 217. Wrotki będzie można wypożyczyć i wypróbować bezpłatnie.

  W każdy weekend w godz. 12 -20 pojawiać się też będą dodatkowe atrakcje tematyczne. W najbliższą sobotę i niedzielę tematem będą zabawy wodne. Animatorzy zaproszą dzieci do wodnych eksperymentów, zabawy i konkursów, a także do wędkowania przy basenie z rybkami.


  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Domki Perła Sarbinowo

   Natalia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ja jednak wolę wyjechać chociaż na jakiś czas nad morze.
   Co roku wybieramy Domki Perła Sarbinowo i dobrze się tam bawimy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Myślę, że za kwotę 500.000 sporo dzieciaków by wyjechało.

   Zamiast bzdurnych budowli miasto powinno zrobić fundusz wakacyjny. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ale nie, Fabryczny musi być NAJ...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   urlop

   Maciek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Pewnie że w mieście też można odpocząć i poszukać fajnych atrakcji. Ja się na tydzień tylko wyrywam z miasta by jechać nad morze trochę się opalić i poleżeć plackiem na plaży. Wybrałem z narzeczoną...rozwiń całość

   Pewnie że w mieście też można odpocząć i poszukać fajnych atrakcji. Ja się na tydzień tylko wyrywam z miasta by jechać nad morze trochę się opalić i poleżeć plackiem na plaży. Wybrałem z narzeczoną Ustkę, bo jej znajoma poleciła nam ośrodek dagmor w którym kiedyś była i namiar bezpośredni mieliśmy. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jogę należy ćwiczyć na golasa

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Wtedy to są widoki!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Działka lub piknik

   Wujo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   No jasne że można,pod warunkiem że w pobliżu nie ma żadnego Janusza z Grażyną oraz ich rozwydrzonych Damianów (Brajanów) z Andżelikami.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oczywiście że tak !

   Dobra oferta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   I dużo imprez jest bezpłatnych

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A może miasto jako miasto by zafundowało półkolonie dzieciakom.

   Tylko komercyjne oferty tu są. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Darmocha? NIE!

   Dość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Sam sobie zafunduj.
   Nie pij tyle, to będzie na dzieci.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za komuny dzieciaki jeździły za grosze a część za darmo

   Komuna łódzka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Bo była biedna .i jakoś nie brakowało ani jedzenia ani zabawy a dziś, szkoda gadać !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z czego ? Lepiej utworzcie jakieś stowarzyszenie

   Najlepsze są własne pomysły (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Wolontariuszy co lubią dzieci i coś wymyśla ,wszyscy co organizują te prywatne kolonie to banda cwaniaków jak Kolnie 10 dni może kosztować 1700 zł ? Przecież za 1200 to już ful wypas można zrobić...rozwiń całość

   Wolontariuszy co lubią dzieci i coś wymyśla ,wszyscy co organizują te prywatne kolonie to banda cwaniaków jak Kolnie 10 dni może kosztować 1700 zł ? Przecież za 1200 to już ful wypas można zrobić ale nie wszystko pazerne zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu