Wydarzenia na weekend w Łodzi [PROPOZYCJE]

  Wydarzenia na weekend w Łodzi [PROPOZYCJE]

  Alicja Zboińska

  , mt

  Dziennik Łódzki

  Wydarzenia na weekend w Łodzi [PROPOZYCJE]
  1/7
  przejdź do galerii
  Sprawdź, co będzie się działo w weekend w Łodzi. Zakupy i wymiana książek i ubrań w Manufakturze, jarmark regionalny w Porcie Łódź, spacer w zoo i zajęcia narciarskie.
  Manufaktura: Wymień się ubraniami oraz książkami i idź na zakupy ze stylistką

  W sobotę w Muzeum Fabryki odbędzie się wymiana książek i ubrań. W niedzielę natomiast stylistka doradzi, jak się modnie ubrać.

  Wymiana ubrań oraz książek w Muzeum Fabryki na terenie Manufaktury rozpocznie się w sobotę o godzinie 11 i potrwa trzy godziny. W tym czasie będzie można pozbyć się niechcianych ubrań oraz książek, które już zostały przeczytane.


  Udział w obu akcjach jest bezpłatny, należy wykupić tylko bilet wstępu do muzeum. Kosztuje on 6 złotych (normalny) lub 5 złotych (ulgowy).

  W niedzielę natomiast można skorzystać z bezpłatnej pomocy stylistki, która podpowie, w co się ubierać, by wyglądać dobrze. Spotkania ze stylistką odbywają się w różnych sklepach na terenie centrum. Tym razem wybrany został Van Graaf. Ze stylistką można spotkać się w godzinach od 11 do 17.

  W niedzielę stylistka spotka się z klientami Manufaktury w sklepie Van Graaf

  Jej pomoc nic nie kosztuje, ale obowiązują zapisy. Można się zgłaszać albo w punkcie obsługi klienta przy wejściu do galerii handlowej Manufaktury albo telefonicznie. Można też dzwonić pod numer 42 664 92 89. W kolejną niedzielę spotkanie odbędzie się w New Look.

  Regionalne jarmarki do końca tygodnia

  Aż trzy centra handlowe w ten weekend organizują jarmarki produktów regionalnych. Odbędą się one w M1, Porcie Łódź i CH Tulipan.

  W Porcie Łódź oraz w Tulipanie jarmarki regionalne rozpoczęły się w czwartek i potrwają do niedzieli.

  W Porcie Łódź na stoiskach zlokalizowanych obok sklepu Saturn znaleźć będzie można różne rodzaje: miodów, serów, wędlin oraz wędzonych ryb.

  Kupić będzie można również świeże, chrupiące pieczywo wypiekane na zakwasie, przyprawy oraz suszone owoce idealne na kompot, przekąskę czy jako dodatek do ciast.

  Żywność jest przygotowana naturalnymi metodami.

  Na jarmarku w Tulipanie kupić będzie można między innymi prawdziwe miody, tradycyjne, podhalańskie wędliny i sery z Białego Dunajca. Organizatorzy informują o idealnych zimą: kiszonych warzywach, świeżym pieczywie na naturalnym zakwasie oraz słodkich przysmakach, przywodzących na myśl minioną epokę PRL-u - krówkach, żelkach i chałwie.

  W M1 natomiast jarmark odbędzie się w sobotę i niedzielę. Będzie tu można kupić wędliny, miody, artykuły pszczelarskie, ciasta, jaja, masło. Sprzedawać je będą przedstawiciele firm rodzinych, które od lat trudnią się produkcją artykułów spożywczych według tradycyjnych receptur. W sobotę na jarmark można wybrać się w godzinach od 9 do 21, w niedzielę w godzinach od 9 do 20.

  Chcesz spędzić dzień babci i dziadka w ogrodzie zoologicznym? Zgłoś się jak najszybciej...

  Międzypokoleniowy spacer pod hasłem „tropem najstarszych i najmłodszych mieszkańców łódzkiego zoo” organizuje w następną sobotę ogród zoologiczny.

  Spacer zostanie połączony z warsztatami plastycznymi. W trakcie zajęć stworzą na kamieniach obrazy o treści zoologicznej. Z atrakcji można skorzystać w godzinach: 9.30 - 11 (I grupa), 11.30 - 13 (II grupa), 13.30 - 15 (III grupa). Zapisy na wydarzenie: wysyłamy e-mail na dydaktyka@zoo.lodz.pl lub dzwonimy: 42 632 75 79 wew. 292.

  Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko rezerwującego, godzinę rezerwacji (I, II lub III grupa), ilość osób dorosłych i dzieci.

  Łódzki Port Gier. Miłośnicy "gier bez prądu" spotkali się w ŁDK [ZDJĘCIA]

  Nowy cykl spotkań z planszówkami

  W sobotę zacznie się nowy cykl spotkań miłośników gier planszowych. Zmienione będą zasady, a także miejsce spotkań. Uczestnicy będą grać w lokalu Poziom Wyżej przy ulicy Piotrkowskiej 56.

  Początek spotkania o godzinie 16. Uczestnicy mają do dyspozycji dwieście gier, a organizatorzy przygotowali kilka „dużych” gier, na które można poświęcić nawet trzy godziny. Początek spotkania o godzinie 16.

  Łódzka giełda narciarska

  W niedzielę w hali sportowej przy ulicy Skorupki 17/19 odbędzie się kolejna edycja łódzkiej giełdy narciarskiej. Swoje stoiska mają tu największe sklepy i serwisy narciarskie z Łodzi. Będzie tu można kupić sprzęt zjazdowy, biegowy, odzież i akcesoria snowboardowe. Na giełdzie można też samodzielnie sprzedać już niepotrzebny ekwipunek narciarski i snowboardowy. Początek spotkania o godzinie. 10.

  Kolejne zajęcia na biegówkach

  W parku na Zdrowiu zaplanowano kolejne zajęcia na nartach biegowych z instruktorem: dziś o godzinach: 17 i 18.30; w sobotę o godzinach: 10, 11.30 i 13; w poniedziałek o godzinach: 17 i 18.30; w czwartek o godzinach: 17 i 18.30. Zbiórka przy pomniku na skrzyżowaniu ulicy Konstantynowskiej i alei Unii . Na miejscu jest siedemdziesiąt par nart i butów, gorące napoje, miejsce do przebrania. W razie braku śniegu zajęcia mogą być odwołane.

  Ćwiczenia dla całej rodziny

  W sobotę o godzinie 19.15 w hali sportowej przy ulicy Karpackiej 61 odbędą się zajęcia z gimnastyki sportowej dla całych rodzin. Zajęcia poprowadzą instruktorzy z Akademii Dobrej Gimnastyki. Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 42 278 14 28. Udział jest bezpłatny.

  Sprawdź nasz serwis NARTY - znajdziesz tam informacje o Górze Kamieńsk i o warunkach na stokach

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!