Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 21-22...

  Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 21-22 stycznia [WYDARZENIA, IMPREZY, KONCERTY]

  Matylda Witkowska

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Sporo atrakcji w mieście związanych jest z dniem babci i dziadka

  Sporo atrakcji w mieście związanych jest z dniem babci i dziadka ©Pixabay.com

  Sprawdź, co będzie się działo w Łodzi w ten weekend.
  Sporo atrakcji w mieście związanych jest z dniem babci i dziadka

  Sporo atrakcji w mieście związanych jest z dniem babci i dziadka ©Pixabay.com

  Zimowy Moto Weteran Bazar  W sobotę odbędzie się zimowa edycja Moto Weteran Bazaru. W dwóch halach Expo: przy al. Politechniki 4 i ul. Stefanowskiego 30 oraz w ich okolicy pojawi się około 600 stoisk. Będzie można kupić na nich akcesoria, ubrania i gadżety motocyklowe, zabytkowe i wojskowe samochody, artykuły kolekcjonerskie, antyki i starocie, a także usługi renowacyjne czy mechaniczne. Bazar czynny będzie od godz. 8 do 16, bilet wstępu kosztuje 17 zł.

  Dzień Babci i Dziadka w łódzkim zoo i gra terenowa o przyrodzie  Są jeszcze wolne miejsca na sobotnią wyprawę do zoo dla dziadków i wnucząt.

  W programie jest wspólny spacer tropem najmłodszych i najstarszych mieszkańców ogrodu. Po spacerze wnukowie i dziadkowie będą malować na kamieniach obrazy zwierząt i zobaczą prezentację „Czy zwierzęta znają swoich dziadków”?

  Impreza przeznaczona jest dla wnuków do lat 18 oraz dziadków. Zaplanowana jest w trzech turach: o godz. 9.30, 11.30 i 13.30. Zapisy przyjmowane są jeszcze dziś: dydaktyka@ zoo.lodz.pl lub 42 632 75 79 wewn. 292. Trzeba też kupić bilet do zoo.

  To niejedyna atrakcja z której można skorzystać w ogrodzie. Każdy, kto odwiedzi zoo może wziąć udział w grze terenowej pt. „Bioróżnorodność - ginący skarb przyrody”. Uczestnicy w ogrodzie szukają ukrytego skarbu. W grę można grać po pobraniu formularza w kasie. Nagrodami są kalendarze.

  Opóźnione lodowiska  Najpóźniej w sobotę otwarte mają być przenośne lodowiska MOSiR na Stawach Jana (ul. Rzgowska 247) i przy basenie Wodny Raj (ul. Wiernej Rzeki 2). Planowane na ostatni weekend otwarcie zostało odłożone z powodu awarii technicznej.

  Ślizgawki rozpoczynać się będą o godz.: 9.40, 11, 12.20, 13.40, 15, 16.20, 17.40 i 19. Jednorazowe wejście na ślizgawkę kosztuje 7 zł, ulgowe 5 zł, wypożyczenie łyżew 3 zł. Natomiast w dni robocze uczniowie do lat 18 mogą jeździć i pożyczyć łyżwy za 3 zł.

  Lodowisko Bombonierka zaprasza na ślizgawki w każdy dzień ferii o godz. 12, 13.30, 15, 16.30 i 18. Na Retkini można ślizgać się o godz. 10.30, 12, 13.30, 15, 16.30, 18 i 19.30. Od poniedziałku do czwartku nie ma tury o 10.30.

  Bilet normalny kosztuje 12 zł, ulgowy 9 zł, feryjny w dni robocze - 5 zł.

  Lodowisko działa także na rynku Manufaktury. Czynne jest od godz. 10 do 22, w niedzielę do godz. 21. W czasie ferii od godz. 10 do 12 dzieci w ramach biletu mogą uczyć się jazdy pod okiem instruktora. Wejście kosztuje 6 zł, z pożyczeniem łyżew 10 zł.

  Ferie można też spędzić w Empiku. Codziennie o godz. 11 odbywają się tu warsztaty artystyczne. W poniedziałek można robić pompony, we wtorek zabawki z patyczków po lodach, w środę kwiaty z origami, w czwartek bałwanki z filcu, a w piątek zakładki do książek. Zajęcia są bezpłatne, materiały zapewnia Empik.

  Manufaktura zaprasza też dzieci na półkolonie w Expery-mentarium ( koszt 450 zł za tydzień) lub Egurrola Dance Studio (500 zł).

  W dni robocze ferii w godz. 9-18 uczniowie do lat 16 wejdą też taniej do kręgielni Grakula (6 zł), oraz na bilard do Jazda Parku! - w godz. 10 -15 - za 10 zł.

  Sukcesja  Na czas ferii w Sukcesji zagościła interaktywna Strefa Nowych Technologii. Powstała przy współpracy z redakcjami magazynów „Focus” i „Chip” i pozwala najmłodszym poznać nowe technologie i ich wpływ na codzienne życie.

  W części edukacyjnej można m.in. poznać technikę druk 3D. W strefie leap motion można znaleźć urządzenie, które śledzi ruchy i pozwala w ten sposób sterować komputerem. Można też wykonać komputerowe modele przedmiotów 3 D.

  W części rozrywkowej na gości czekają m.in. gogle Oculus Rift, które wyświetlają obraz w trójwymiarze, widoczny także po obróceniu głowy w górę lub w bok. Na specjalnym torze można sterować kulistym robotem Sphero. Zaś dzięki aplikacji Roller Coaster można się poczuć jak na kolejce górskiej. W strefie można też zagrać elektroniczną kostką w strefie Dice i poznać wirtualne studio fotograficzne.

  Są też zajęcia z animatorami. Trwają od 45 do 60 minut i są bezpłatne.

  Specjalną cenę na ferie ma też kręgielnia Sky Bowling w Sukcesji. Za godzinę gry uczniowie zapłacą tylko 6 zł.

  Atrakcje w kinie Helios  W drugim tygodniu ferii codzienne zajęcia przygotowało kino Helios w Sukcesji. Odbywają się w godz. 11 - 15 i są bezpłatne.

  W poniedziałek i w piątek będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych, spotkać iluzjonistę Marcina „Kubini” Kubiaka, wziąć udział w modelowaniu balonów i warsztatach restauracji Vapiano. We wtorek i czwartek będą zimowe warsztaty plastyczne i sportowe animacje z Gym Generation. W środę można się wybrać na zimowe warsztaty plastyczne i warsztaty z Vapiano.

  Zajęcia organizowane są w holu kina. Są bezpłatne i nie wymagają rezerwacji.

  Ferie w Piotrkowska 217  Zajęcia feryjne z instruktorem przygotowała dla dzieci wrotkarnia Kołowrotki w strefie Piotrkowska 217. Dziś oraz w przyszły piątek rozpoczną się o godz. 13 i potrwają do 15.30. W programie kolejno: gry i zabawy, konkurs i przejazd pod tyczką. W poniedziałek te same zajęcia rozpoczną się o godz. 14, a o godz. 16.30 rozpoczną się warsztaty z jazdy na jednej nodze. W środę zajęcia są od godz. 13, zakończą się warsztatami z jazdy tyłem o godz. 16.

  W ferie Kołowrotki czynne są codziennie od godz. 12 do 20 lub 21. Obowiązują bilety wstępu.

  Codzienne warsztaty z produkcji czekolady organizuje w strefie Piotrkowska 217 Manufaktura Czekolady. Zaczynają się codziennie o godz. 12. Uczestnicy dowiedzą się gdzie rośnie kakao i jak smakuje ziarno kakaowca, jak powstaje czekolada i stworzą własną tabliczkę czekolady.

  Zapisy: warsztaty.lodz@manufakturaczekolady.pl. Cena dla dziecka 40 zł, dla opiekuna 10 zł. Warsztaty trwają około 75 minut.

  Ostatnią niedzielę łódzkich ferii (29 stycznia) dzieci mogą spędzić na warsztatach Off Art w organizowanych w Cafe Loft w Fabryce Scheiblera przy ul. Tymienieckiego 25.

  To kolejne zajęcia z cyklu Art & Education. Poprowadzi je Votre Mariage Pracownia Chwil Pięknych. Uczestnicy dowiedzą się o kolorach, kontraście, świetle i cieniu. Będą tworzyć koła barw, kolaże, wydzieranki, prace w technice pop art, wyrabiać przedmioty z masy solnej, plasteliny lub modeliny.

  Zajęcia rozpoczną się o godz. 14. Kosztują 25 zł. Obowiązują zapisy mejlowe: pr@loftaparts.pl.

  Atrakcje dla dzieci w Porcie Łódź  Zabawa wielkimi klockami, strefa gier towarzyskich w restauracji Ikea i zabawy karnawałowe w weekendy to propozycje Portu Łódź na ferie.

  W Atrium Portu Łódź pojawił się dom z klocków Mega Blocks, który można ozdabiać i wyposażać oraz basen z klockami, w którym można się bawić. Na dzieci czekają też tematyczne stanowiska w których wykonuje się zadania i zbiera stempelki i nagrody.

  Klocki Mega Blocks dostępne są w dni robocze w godz. 14 - 18, w weekendy od godz. 12 do 18.

  Atrakcje na ferie przygotował też Port Łódź Junior. W poniedziałek dzieci tworzą z patyczków, kubeczków i kartonów. Wtorek to czas na kulinarne warsztaty i tworzenie kubków, środę są zabawy z piaskiem kinetycznym, a w czwar-tki zabawy z astronomią. Dziś i w przyszły piątek Port Łódź Junior zaprasza na foto piątki. Weekendy to czas karnawału i zabaw tanecznych.

  Port Łódź jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 12-20, w weekendy od godz. 10.

  Natomiast w restauracji Ikea w ferie od poniedziałku do piątku w godz. 12-18 działa strefa gier rodzinnych i planszowych. Można zagrać m. in. w popularne memory, „Dobble”, czy „Jengę”. W organizacji gry pomogą animatorki. Dodatkowo w ferie po okazaniu legitymacji szkolnej osoby do lat 18 otrzymają danie dziecięce za złotówkę.

  Off Piotrkowska: Feryjne zajęcia i czekoladowe cuda  Bogatą ofertę zajęć przygotowało dla dzieci Off Piotrkowska Center. Można robić upominki dla dziadków, gotować lub pić gorącą czekoladę.

  Sklep Pan Tu Nie Stał zaprasza w niedzielę o godz. 10 na warsztaty, podczas których dzieci wykonają koszyczki z kwiatami dla dziadków. Warsztaty są bezpłatne. Zapisy przyjmowane są mejlowo pod adresem: lodz@pantuniestal.com.

  We wtorek dzieci mogą się wybrać do studia Book&Cook na warsztaty kulinarne. Tematem będą m.in. ciasteczka z cukierkami M&M’s. Koszt to 120 zł: studio@bookandcook. com. pl; 601 422 155.

  Natomiast pracownia Indygo zaprasza na feryjne warsztaty ceramiki oraz zajęcia naukowo-językowe. Zajęcia artystyczne to techniki formowania i wypalania gliny, na naukowych można po angielsku prowadzić eksperymenty z Einsteinem. Koszt zajęć artystycznych to 35 zł, naukowych 39 zł. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w turach przedpołudniowych i po południu. Zapisy przez stronę ferie.konfeo.com.

  Mieszcząca się w Off Piotrkowska Center klubokawiarnia DalekoBlisko zaprasza dzieci i dorosłych od piątku do niedzieli na aromatyczną belgijską czekoladę. Do wyboru są cztery niezwykłe duety: rum-solony karmel, wiśnia-rozmaryn, mango-chili oraz wegański daktyl-cynamon. Wszystkie czekolady sprzedawane są w cenie 13 zł.

  Zimowe warsztaty fotograficzne  Na zimowe warsztaty fotograficzne zaprasza w sobotę Zielona Łódź. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10 w parku Helenów, zbiórka o godz. 10. przy pomniku Armii „Łódź”. Warsztaty poprowadzi Katarzyna Ulańska ze studia Ulanka. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy: foto@ulanka.net

  Warsztaty z kultury i sportu Japonii  Łódzki MOSiR wraz z Fundacją Surei No Mon zapraszają wszystkich chętnych na Zimowe Warsztaty Sportu i Kultury Japońskiej. Zajęcia są codziennie od godz. 10 do 14. W programie zajęcia sportowe i zajęcia kulturalne z poczęstunkiem. Warsztaty organizowane są w Hali Sportowej przy ul. Skorupki 21. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-14 lat. Obowiązują zapisy: warsztaty@ sureinomon.pl lub 601 25 06 02. Za każdy dzień uczestnictwa fundacja prosi o darowiznę w wysokości 20 zł.

  Gimnastyka sportowa dla uczniów  W sobotę o godzinie 17 MOSiR organizuje kolejne zajęcia z gimnastyki sportowej dla dzieci i młodzieży, które poprowadzą instruktorzy z Regimis Studio. Zajęcia odbędą się w hali sportowej przy ul. Karpackiej 61. Zajęcia są bezpłatne, obowiązują jednak zapisy: tel. (42) 272 14 28.

  Karnawałowa potańcówka  Karnawałową potańcówkę swingową organizuje w sobotę klubokawiarnia Tubajka w parku Źródliska (pl. Zwycięstwa 3). Zabawa rozpocznie się o godz. 20 i potrwa aż do 3 nad ranem. W progamie jest muzyka swingowa z lat 30-tych i 40-tych. Na każdego uczestnika czekać będzie powitalny sok lub lampka wina. Na miejscu można kupić napoje lub przekąski.

  Dla miłośników znaczków i RPG  W sobotę w Łódzkim Domu Kultury można spotkać się z miłośnikami filatelistyki. Spotkanie Koła Polskiego Związku Filatelistów Łódź - Miasto im. Czesława Danowskiego odbędzie się o godz. 11 w sali 308 ŁDK przy ul. Traugutta 18. Podczas spotkania można kupić, wymienić lub obejrzeć zebrane przez członków klubu znaczki. O godz. 13 w tej samej sali spotykają się miłośnicy fantastyki i RPG-ów ze stowarzyszenia SMERF.

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nuuuda

  kolo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  a cos dla doroslych tez jest czy tylko dla dzieciarow..? Nudne to juz...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  lepiej wyrzucić złotówkę w błoto niz dać ją na pis

  zenek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  I tyle w temacie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie wyrzucaj zlotowki w bloto

  Firma Informatyczna Znanego Dzialacza Opozycji (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  wrzuc do puszki na obrone demokracji!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kiedyc bedzie nastepna zbiorka pieniedzy dla Mateusza Kijowskiego

  Daj zlotowke na obrone demokracji (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  ratowanie demokracji jest bardzo wazne
  Mroz, snieg nie zatrzyma odwaznych zbieraczy datkow!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Teatr Piccolo ul.Tuwima34!

  Piotr! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  URODZINY BABY JAGI

  22.01- Niedziela 12:30
  REZERWACJA BILETÓW
  Dzień Babci i Dzień Dziadka w Teatrze Piccolo. Po spektaklu karnawałowe zabawy i konkursy z nagrodami. Zapraszamy!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Urodziny premier Szydło organizujecie? SUPER !!!

  młodzież wszechpolska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Przyniesiemy swoje piccolo.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wydarzenia w mieście

  ula (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Odsłonią się kolejne dziury w ulicach.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kobieta Przedsiębiorcza [PLEBISCYT]

  Kobieta Przedsiębiorcza [PLEBISCYT]

  Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>